Młodzi prawnicy zmierzą się w Konkursie Krasomówczym

2011.03.15 00:00
Znajomość kodeksów prawnych to nie wszystko. Równie ważna jest umiejętność pięknego przemawiania i jasnego wyrażania argumentów. 23 marca po raz XV odbędzie się Lokalny Konkurs Krasomówczy organizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Białystok.
Młodzi prawnicy zmierzą się w Konkursie Krasomówczym
Fot: sxc.hu

Projekt jest skierowany do studentów prawa i administracji, którzy ukończyli I rok studiów. Jego głównym założeniem jest propagowanie sztuki pięknego przemawiania, autoprezentacji oraz jasnego formułowania argumentów. Udział w konkursie daje możliwość zweryfikowania dotychczas nabytej wiedzy prawniczej, a także nabycia doświadczenia w wystąpieniach publicznych i umiejętności z zakresu retoryki, stanowiącą podstawę w pracy prawnika.

Konkurs polega na przygotowaniu i przedstawieniu przez uczestników mowy końcowej jednej ze stron w procesie cywilnym, karnym lub administracyjnym. Uczestnicy wybierają kazusy przygotowane przez profesorów prawa, następnie ich wypowiedzi są oceniane przez zaproszone jury, składające się z kadry naukowej oraz przedstawicieli palestry. Zwycięzca Lokalnego Konkursu Krasomówczego bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym, który stanowi zwieńczenie zmagań najlepszych krasomówców w Polsce.

Wystąpienia rozpoczną się o godz. 10, w Sali IV Sądu Apelacyjnego w Białymstoku. Konkurs ma charakter otwarty dla publiczności.

MAG

945 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39