Nie masz planów na weekend? Zobacz co będzie się działo w Białymstoku!

2024.02.16 07:20
W ten weekend (16-18 lutego) Białystok zamieni się w arenę pełną różnorodnych wydarzeń. Czeka nas m.in. podwójny wernisaż w Galerii Arsenał w Białymstoku, spektakl "FRIDA LA VIDA!", czy też koncert Andrzeja Dąbrowskiego & ALL STARS.
Nie masz planów na weekend? Zobacz co będzie się działo w Białymstoku!
Fot: Materiały organizatorów

PIĄTEK, 16 lutego

Hymn Chwały

W Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się koncert "Hymn Chwały". W ramach wydarzenia na scenie OiFP zabrzmi Uwertura do opery Nieszpory sycylijskie Giuseppe Verdiego oraz II Symfonia B-dur op. 52 Lobgesang Feliksa Mendelssohna-Bartholdy’ego. Wystąpią wybitni soliści: Wioletta Chodowicz, Anna Wolfinger, Nazarii Kachala oraz Orkiestra i Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej pod dyrekcją Maestro Warcisława Kunca.

Więcej informacji: Hymn Chwały


Wernisaż "Zaraz po Walentynkach" i Anastasia Sosunova "Statek widmo"

W Galerii Arsenał odbędzie się podwójny wernisaż wystaw "Zaraz po Walentynkach" i "Statek widmo" Anastazji Sosunovej. "Zaraz po Walentynkach" prezentuje queerowe opowieści krytycznie obserwujące heteronormatywne relacje, "Statek widmo" bada zaś trwałość myślenia magicznego we współczesnym świecie poprzez multidyscyplinarne prace artystki Anastazji Sosunovej. W ramach wernisażu odbędzie się bankiet przygotowany przez Dominikę Święcicką, performans Querelle i karaoke.

Więcej informacji: A zaraz po walentynkach... wystawa w Arsenale! Nadchodzi podwójny wernisaż


Spektakl Teatru Fraktal: "FRIDA LA VIDA!"

W Nie Teatrze odbędzie się prezentacja spektaklu "FRIDA LA VIDA!" Teatru Fraktal. To sztuka inspirowana życiem i twórczością Fridy Kahlo, powstała dzięki mało znanym tekstom artystki oraz dziennikowi, który prowadziła przez niemal 10 lat. Frida Kahlo to artystka, która przekuwała cierpienie w intensywną sztukę. Dzięki spektaklowi będzie można zobaczyć co kryje się pod popkulturowym wizerunkiem tej artystki i jak to prezentuje to w swoim spektaklu Teatr Fraktal.

Więcej informacji: Historia Fridy Kahlo na białostockiej scenie. To już wkrótce


Spotkanie "Nowoczesne Świątynie Handlu"

W Galerii im. Sleńdzińskich odbędzie się spotkanie "Nowoczesne Świątynie Handlu", które będzie poświęcone mało znanemu fragmentowi białostockiej historii – halom targowym, które powstały w latach 30. XX w. w efekcie działalności Seweryna Nowakowskiego. Opowieść o tych obiektach będzie osadzona w szerszym kontekście dziejów miejskich placów rynkowych i drobnego handlu w Białymstoku w XIX i XX wieku.

Więcej informacji: Spotkanie "Nowoczesne Świątynie Handlu"


Spektakl dyplomowy w lutym: "Drama Club"

W Teatrze Szkolnym im. Jana Wilkowskiego odbędzie się pokaz spektaklu dyplomowego studentów i studentek IV roku kierunku aktorskiego: "Drama Club" w reż. Katarzyny Minkowskiej. Sztuka będzie prezentowana również w sobotę (17 lutego) i niedzielę (18 lutego).

Więcej informacji: Spektakl dyplomowy w lutym: "Drama Club"


SOBOTA, 17 lutego

Grupa MoCarta "Ale Kino"

W Nie Teatrze wystąpi Grupa MoCarta w ramach występu "Ale Kino". Grupa MoCarta postanowiła poświęcić swój nowy program muzyce filmowej i najjaśniejszym gwiazdom srebrnego ekranu. Najbardziej rozpoznawalny kwartet w Polsce zaprezentuje jedyny w swoim rodzaju występ – zarówno osobom, które świat kina znają od podszewki, jak i tym, dla których nadal kryje on w sobie wiele tajemnic. "Ale kino" to żartobliwe spojrzenie na ponadczasowe przeboje muzyki filmowej, spotkania z Charlie Chaplinem, Woody Allenem, Tomem Hanksem i aktorem, który jest największym przegranym światowego kina.

Więcej informacji: Najbardziej rozpoznawalny kwartet w Polsce wystąpi na białostockiej scenie


Koncert Andrzej Dąbrowski & ALL STARS

W Nie Teatrze odbędzie się koncert Andrzej Dąbrowski & ALL STARS. Podczas koncertu publiczność będzie miała okazję wysłuchać utworów z płyty "Andrzej Dąbrowski & All Stars-Live", będącej zapisem koncertu z 2018 roku, gdzie Dąbrowskiemu towarzyszyli wybitni muzycy polskiej sceny jazzowej. Andrzej Dąbrowski to legenda sceny rozrywkowej i jazzowej, wokalista, perkusista i kompozytor, który nagrał kilkadziesiąt płyt i koncertował w całej Europie.

Więcej informacji: Prawdziwa legenda sceny rozrywkowej przyjedzie do Białegostoku!


Koncert Bez i Nadzieja, Włókno

W klubie Fama odbędzie się koncert zespołów Bez i Nadzieja oraz Włókno. Bez i Nadzieja to warszawski projekt muzyczny, których muzyka oscyluje na pograniczu różnych gatunków, takich jak chamber pop, chamber folk czy avant folk. Ich teksty utworów eksplorują kobiece historie splatające się z obserwacjami przyrody. Włókno to z kolei zespół muzyczny z Białegostoku, który powstał w trakcie pandemii. W tekstach często poruszają aktualne problemy społeczne.

Więcej informacji: Dwa młode zespoły na jednej scenie. Będzie również lokalny akcent


NIEDZIELA, 18 lutego

Wszystko o Miłości - Walentynkowe Show

W Operze i Filharmonii Podlaskiej zostanie zaprezentowane Walentynkowe Show "Wszystko o Miłości". Przy akompaniamencie Podlaskiej Orkiestry Salonowej pod dyrekcją Kazimierza Dąbrowskiego będzie można usłyszeć w wykonaniu solistów wokalistów (Dariusza Stachury, Anny Wolfinger, Huberta Stachury, Alicji Grabowskiej) najsłynniejsze przeboje muzyki operetkowej i rozrywkowej o tematyce miłosnej.

Więcej informacji: Szukasz już planów na Walentynki? Mamy propozycję - Walentynkowe Show!


Spektakl Teatru La Lola: "Podróż dookoła Słońca"

W Nie Teatrze zostanie zaprezentowany spektakl "Podróż dookoła Słońca" Teatru La Lola. Uczestnicy wyruszą w niezwykłą "Podróż dookoła Słońca" z największym polskim uczonym - Mikołajem Kopernikiem. Będzie można poznać małego Mikołaja, który spędził dzieciństwo w Toruniu, towarzyszyć mu podczas studiów, a także gdy napisał swoje rewolucyjne dzieło. To rymowana historia, pełna dowcipu, muzyki z epoki i faktów biograficznych.

Więcej informacji: Połączenie artyzmu i edukacji, czyli spektakl o wielkim uczonym


Czytanie bajek w BTL-u

W Białostockim Teatrze Lalek odbędzie się lektura tekstów sztuk lalkowych dla dzieci. Aktorzy Białostockiego Teatru Lalek przeczytają najnowszą baśń Marty Guśniowskiej.

Więcej informacji: Czytanie bajek w BTL-u


"Kamienie musiały polecieć" - spotkanie z Anetą Prymaką-Oniszk

W Zmianie Klimatu odbędzie się spotkanie z Anetą Prymaką-Oniszk, które będzie dotyczyć jej najnowszej książki "Kamienie musiały polecieć". Rozmowę z autorką poprowadzi Paulina Siegień. Aneta Prymaka-Oniszk to reporterka oraz autorka książki "Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy" uhonorowanej Nagrodą Literacką im. Wiesława Kazaneckiego oraz tytułem "Książki Roku" Warszawskiej Premiery Literackiej. Jest również współautorką zbiorów "Białoruś. Ojczyzna dobrej jakości" oraz "Ludowa historia kobiet". Współuczestniczyła w tworzeniu Centrum Nauki Kopernik.

Więcej informacji: "Kamienie musiały polecieć" - spotkanie z Anetą Prymaką-Oniszk


Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "reflection" i koncert Rytmy Movement

W Galerii im. Sleńdzińskich odbędzie się oprowadzanie kuratorskie po wystawie "reflection", co zostanie zwieńczone koncertem Rytmy Movement. W skład Rytmy Movement wchodzą: Wiktor Klimaszewski (współautor instalacji dźwiękowej będącej częścią wystawy) oraz Kuba Rutkowski. Tego dnia swoją premierę mieć też będzie ściśle limitowany i ręcznie numerowany katalog dokumentujący wystawę "reflection".

Więcej informacji: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie "reflection" + koncert Rytmy Movement

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl
1145 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39