Obskurny dworzec PKP został zrównany z ziemią [ZDJĘCIA]

2023.04.21 07:59
Pół roku temu dworzec PKP w Łapach miał zostać wyburzony. Jednak prace nieco się opóźniły i dopiero w tym tygodniu zaczęto rozbierać budynek.
Obskurny dworzec PKP został zrównany z ziemią [ZDJĘCIA]
Fot: Malwina Witkowska

Dworzec kolejowy w Łapach jest nieczynny od 6 lat, jednak stary i obskurny budynek wciąż niszczył krajobraz miasta. W tym tygodniu PKP PLK S.A. rozpoczęła rozbiórkę i wyburzanie dworca kolejowego, w związku z czym brzydki budynek wkrótce zniknie z przestrzeni miejskiej. Dworzec miał zostać zrównany z ziemią już w październiku 2022 r., ale prace opóźniły się o pół roku.

W miejscu starego dworca powstanie nowy obiekt, który będzie pasował do zmodernizowanego centrum Łap. Przypominamy, że w lutym 2021 r. do Programu Inwestycji Dworcowych (w ramach aktualizacji programu) została włączona inwestycja budowy nowego dworca kolejowego w Łapach. Aktualnie PKP S.A. rozpoczęły proces przygotowawczy dla tej inwestycji. Pod uwagę brany jest wariant budowy nowoczesnego dworca systemowego z funkcjami oraz powierzchniami dostosowanymi do realnego zapotrzebowania podróżnych oraz w pełni dostosowanego do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

- Nowy budynek dworca zostanie wybudowany przy modernizowanej linii kolejowej E75, będącej częścią korytarza transportowego Rail Baltica. Powstanie obok odnowionego placu Niepodległości, nowej siedziby Domu Kultury oraz wygodnego centrum przesiadkowego. Będzie prawdziwą wizytówką miasta - poinformował Urząd Miejski w Łapach.

Dotychczasowy budynek dworca pochodził z 1961 r., a więc przetrwał 62 lata.

Zobacz także: Koło starego dworca PKP w Łapach powstaje nowy budynek.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

597 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39