POLECAMY
Ognisko Baletowe Domu Kultury "Śródmieście" w Białymstoku zajęło pierwsze miejsce w kategorii "Balet" podczas XX Międzynarodowego Festiwalu-Konkursu Tańca, Muzyki i Folkloru im. Aleksandra Macedońskiego w Ochrydzie w Macedonii Północnej.
Podopieczne Domu Kultury "Śródmieście" zaprezentowały na Festiwalu w Ochrydzie dwa programy – na otwarcie imprezy oraz konkursowy. Pokazy taneczne zostały przygotowane m.in. do muzyki Fryderyka Chopina i Piotra Czajkowskiego. Podczas imprezy wystąpiło ponad 30 dziewcząt z białostockiego Ogniska Baletowego. Występy grupy nie przeszły bez echa – zajęła ona pierwsze miejsce w kategorii "Balet". XX Międzynarodowy Festiwal-Konkurs Tańca, Muzyki i Folkloru im. Aleksandra Macedońskiego odbył się w dniach 21-25 lipca. To kolejna nagroda dla Ogniska Baletowego DKŚ. Zostało ono już docenione na wielu festiwalach w Polsce, a także zagranicą, m.in. w USA, Portugalii, Hiszpanii, Włoszech i Bułgarii. Ognisko Baletowe Domu Kultury "Śródmieście" powstało w 1992 r. Dzieci, zaczynając od rytmiki i techniki tanecznej, poznają elementy tańca klasycznego, charakterystycznego, teatralizacji i wokalu. Do Ogniska Baletowego co roku uczęszcza około 80 dzieci w wieku 5-15 lat. Od 2016 r. instruktorem, choreografem i kierownikiem artystycznym Ogniska jest Oksana Prus. Natomiast instruktorem wokalu (od 2019 r.) jest Justyna Wieruszewska-Biniek. W kwietniu tego roku zespół świętował jubileusz 30-lecia.
Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl
Motoryzacja 11:00
Kultura i Rozrywka 10:00
Kultura i Rozrywka 09:10
Biznes 08:06
Sport 08:03
Aktualności 2026.06.22 17:00
Aktualności 2026.06.22 14:30
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji