Oszuści mają nową metodę na okradanie starszych ludzi

2011.07.20 00:00
Sprawca podaje się za policjanta i pokazuje rzekomą legitymację. Następnie odwraca uwagę swojej ofiary, zabiera pieniądze i znika - to nowa metoda oszustów z Białegostoku, którzy już wyłudzili oszczędności od kilku mieszkańców miasta.
Oszuści mają nową metodę na okradanie starszych ludzi
Fot: sxc.hu

Wczoraj w Białymstoku w jednym z mieszkań w centrum miasta około godziny 19.00 do 73-latki zapukał młody mężczyzna. Przedstawiając się jako policjant i pokazując coś co miało być legitymacją służbową wszedł do mieszkania. Oznajmił kobiecie, że jest podejrzana o handel złotem, narkotykami i pieniędzmi oraz poprosił o dowód osobisty. Powiedział, żeby pokazać mu wszystkie pieniądze i wyroby ze złota, które musi sfotografować.

Gdy starsza pani przyniosła gotówkę i kosztowności, sprawca najprawdopodobniej wykorzystując jej chwilową nieuwagę zabrał 350 zł i złoty łańcuszek. Potem poinformował, że za chwilę w tej sprawie przyjdzie do niej dzielnicowy i wyszedł. Gdy 73-latka po pewnym czasie zadzwoniła na komisariat wyszło na jaw, że została okradziona przez fałszywego policjanta.

Od początku lipca policjanci z Białegostoku odnotowali kilka kradzieży z wykorzystaniem nowej metody. Jej ofiarą padły głównie osoby starsze, które straciły już w sumie ponad 1,5 tys. zł.

E.S.

Polecamy lokal
1222 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39