Pik&Rock przed Spodkami. La Venders, The Boars i Organek porwali tłumy [ZDJĘCIA]

2023.09.09 20:13
Rockowe brzmienie, niesamowita energia i świetna zabawa - tak było podczas piątkowego koncertu Pik&Rock. Gwiazdą wieczoru był Organek.
Pik&Rock przed Spodkami. La Venders, The Boars i Organek porwali tłumy [ZDJĘCIA]
Fot: Maciej Safaryn

W piątek na scenie przed białostockimi Spodkami odbył się koncert Pik&Rock. Energiczne brzmienie i dobry rock zaprezentowały La Venders i The Boars, czyli laureaci Rockowań - największego przeglądu zespołów rockowych w regionie, który Podlaski Instytut Kultury organizuje już od 2016 roku.

Pierwszą grupę - La Venders - tworzy pięcioro muzyków z Białegostoku (Natalia Nosorowska, Tymoteusz Mojsak, Bartosz Demianiuk, Maciej Szoda, Michał Surowiec), grających z niezwykłą finezją i własnym charakterem. Na platformach streamingowych można znaleźć ich debiutancki album o tytule "Nimis" oraz kilka najnowszych singli, jak "Niech instrumenty grają" czy "Niemoc". Ich plenerowe i klubowe koncerty przyciągają tłumy młodych fanów.

The Boars to band suwalsko-augustowski, grający w składzie: Bartosz Gajewicz – perkusja, Tomek Kopecki – gitara rytmiczna, wokal prowadzący, Sebastian Szyperek – gitara basowa, Wojciech Łabacz – gitara prowadząca. Na ich kanałach internetowych systematycznie pojawiają się kolejne single i teledyski.

Gwiazdą Pik&Rock był zespół ØRGANEK z Tomaszem Organkiem na czele. To laureat wielu prestiżowych nagród, m.in. Mateusza Trójki, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Nagrody Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, czy Superbohaterki Roku Wysokich Obcasów. W 2022 magazyn Newsweek uznał go za jednego ze 100 najbardziej wpływowych Polaków w kategorii popkultura. W tym samym roku reprezentował Polskę na EXPO 2020 w Dubaju. W skład zespołu ØRGANEK wchodzą: Tomasz Organek (gitara, śpiew), Adam Staszewski (bas), Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe), Robert Markiewicz (perkusja). Zespół zagrał do chwili obecnej kilkaset koncertów w Polsce i za granicą, między innymi w takich krajach, jak Litwa, Francja, Anglia, Szkocja, Irlandia, Szwajcaria, Bułgaria, Holandia, Norwegia, Czechy, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem publiczności oraz wielomilionową oglądalnością swoich teledysków.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.reducha@bialystokonline.pl

935 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39