Pobicie czarnoskórego prezentera pogody. Sąd uniewinnił oskarżonego

2015.02.18 00:00
Przed Sądem Apelacyjnym w Białymstoku zakończył się proces Tomasza G. Mężczyzna był oskarżony o pobicie czarnoskórego prezentera pogody. Sąd go uniewinnił.
Pobicie czarnoskórego prezentera pogody. Sąd uniewinnił oskarżonego
Fot: Archiwum

Sąd Apelacyjny w Białymstoku, po rozpatrzeniu sprawy pobicia czarnoskórego prezentera pogody jednej z lokalnych stacji radiowych, zdecydował o uniewinnieniu oskarżonego Tomasza G. Nie ma bowiem jednoznacznych dowodów, że to Tomasz G. napadł na dziennikarza.

Sprawa dotyczy zdarzeń z lutego zeszłego roku. Właśnie wtedy ktoś zaczepił czarnoskórego prezentera Radia Jard. Mężczyzna zaczął bez powodu wyzywać na tle rasowym idącego ulicą radiowca. Prezenter nie dał się jednak sprowokować i nie reagował na wulgarne zaczepki. Kiedy mężczyzna doszedł do klatki schodowej swojego bloku, napastnik podszedł do niego i uderzył go w twarz. Doszło do szarpaniny, a wtedy agresor uciekł.

Kilka dni po zdarzeniu udało się zatrzymać napastnika. Okazał się nim być znany policji Tomasz G. Pokrzywdzony rozpoznał go i zeznał, że jest prawie pewien, że to właśnie 25-latek go napadł. Jednak po niedługim czasie od zatrzymania 25-latka, na policję zgłosił się Dominik Ch. Mężczyzna oznajmił, że to on napadł na czarnoskórego prezentera pogody. W trakcie śledztwa okazało się jednak, że samooskarżenie nie jest spójne z zeznaniami pokrzywdzonego i innych świadków zdarzenia. Podczas rozprawy przed sądem pierwszej instancji świadek cały czas utrzymywał, że to on jest odpowiedzialny za incydent. Sąd nie dał jednak wiary zeznaniom. 25-letni Tomasz G. usłyszał wyrok 2 lat i 8 miesięcy więzienia.

Od pierwszego wyroku odwołała się obrona skazanego. Sąd Apelacyjny w Białymstoku uznał odwołanie za zasadne i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia. W uzasadnieniu sędzia powiedział, że trzeba rozwiać tutaj wszelkie wątpliwości. Za drugim razem Tomasz G. został skazany, a sąd apelacyjny go uniewinnił.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

853 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39