Poczta Polska rekrutuje. Kto może liczyć na zatrudnienie?

2018.10.30 07:22
Poczta Polska szuka nowych pracowników - tych, którzy dołączą do jej ekipy na stałe i tych do pracy tymczasowej.
Poczta Polska rekrutuje. Kto może liczyć na zatrudnienie?
Fot: Poczta Polska

Na święta potrzebne są ręce do pracy

Okres świąteczny to dla Poczty Polskiej czas wytężonej pracy. Poszukiwanych jest sporo nowych osób, jednak nie tylko tych do tymczasowej pomocy, ale także takich, którzy zostaną w firmie na stałe.

Poczta jak co roku spodziewa się wielu paczek, które będą docierały do ludzi przed Świętami Bożego Narodzenia. W zeszłym roku firma obsłużyła ok. 120 mln przesyłek eCommerce. Podejrzewa się, że w tym roku rekord zostanie pobity, bowiem w ciągu pierwszych miesięcy tego roku wzrost nadanych przesyłek wyniósł kilkanaście procent. Świadczy to o tym, że korzystanie z usług poczty jest coraz popularniejsze.

W związku z tym firma chce zwiększyć zatrudnienie w grupie pracowników sortowni oraz kierowców z prawem jazdy kat. B, C oraz C+E na sezon przedświąteczny. Dzięki temu obsługa przesyłek związanych z prezentami byłaby znacznie sprawniejsza. Pracować mogą też osoby, które chcą dorobić, bowiem forma zatrudnienia jest dość elastyczna.

Stawki za wykonywaną pracę są uzależnione od wykonywanych czynności oraz od miejscowości. Kierowcy kat. B mogą zarobić od 15 do 25 zł brutto za godzinę, a stawki dla kierowców kat. C oraz C+E wynoszą nawet 30 zł brutto za godzinę. Pracownicy sortowni mogą liczyć na stawki godzinowe liczone od 15 do 25 zł brutto.

- Zaletą naszej przedświątecznej oferty jest elastyczny czas pracy, który można wynegocjować na etapie rekrutacji lub później z bezpośrednim przełożonym. W ten sposób można zarobić dodatkowe pieniądze na święta i połączyć pracę z innymi obowiązkami – mówi Agnieszka Grzegorczyk, dyrektor zarządzająca Pionem Kapitału Ludzkiego Poczty Polskiej. 

Jest też praca na stałe

Poczta Polska w każdym regionie – także w woj. podlaskim - szuka stałych pracowników. W naszym regionie na zatrudnienie może liczyć m.in. pracownik ds. opracowywania ładunków, listonosze, pracownicy ds. obsługi klienta czy kierowca do 3,5 t.

Firma oferuje umowę o pracę, systematyczną pensję, tzw. "trzynastki", dofinansowanie do wypoczynku i wydarzeń kulturalnych czy atrakcyjne warunki zakupu prywatnej opieki medycznej i karty MultiSport. Szanse na pracę mają osoby w różnym wieku i z różnym doświadczeniem.

- Jesteśmy otwarci na zatrudnienie osób, które chcą się przekwalifikować, osób z niepełnosprawnościami oraz w wieku powyżej 50 lat, a także po dłuższej przerwie w pracy. Rekrutacja jest prosta i krótka, nie wymaga napisania CV. Warto spróbować i zostać pocztowcem na dłużej – zachęca Agnieszka Grzegorczyk. 

Chętni pracą na Poczcie Polskiej mogą aplikować przez jej stroną internetową.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

697 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39