Podawał się za biznesmena i oszukiwał bezrobotnych. Oszust złapany

2014.04.09 00:00
Augustowscy policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca Ełku, który podając się za właściciela firmy ogólnobudowlanej wyłudzał pieniądze. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.
Podawał się za biznesmena i oszukiwał bezrobotnych. Oszust złapany
Fot: freeimages.com

Funkcjonariusze zatrzymali 26–letniego mieszkańca Ełku podającego się za właściciela jednej z firm ogólnobudowlanych. Ełczanin za pośrednictwem ogłoszeń zamieszczonych w lokalnej prasie poszukiwał mężczyzn, którym oferował zatrudnienie przy pracach na budowie. 26–latek zawierał z mężczyznami zainteresowanymi pracą, umowy zlecenie. Przy czym rzekomy właściciel firmy pobierał od budowlańców pieniądze w kwocie od 50 do 100 zł. Oszust tłumaczył im, że gotówka jest mu potrzebna do uzyskania zaświadczeń lekarskich umożliwiających podjęcie pracy. Po uzyskaniu należności kontakt z mężczyzną się urywał. W ten sposób ofiarą oszusta padło 8 mężczyzn, z których 6 przekazało mu pieniądze na łączną kwotę wynoszącą ponad 500 zł.

Policjanci ustalili, że w grudniu 2013 roku, ten sam mężczyzna wziął od dwóch mieszkanek gminy Augustów laptop i router. Obydwa przedmioty miały zostać przez niego naprawione i zwrócone właścicielkom. W rezultacie Ełczanin sprzedał je w lombardzie, w wyniku czego kobiety poniosły straty na łączną kwotę przekraczającą 1000 zł.

Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał 10 prokuratorskich zarzutów oszustwa, do których się przyznał. 4 kwietnia 2014 roku decyzją Sądu Rejonowego w Augustowie został tymczasowo aresztowany.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1105 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39