Politechnika obładowana. Chętnych znacznie więcej niż miejsc

2018.07.10 12:52
Zakończyła się rejestracja kandydatów na studia stacjonarne na Politechnice Białostockiej. Chętnych jest dużo więcej niż miejsc.
Politechnika obładowana. Chętnych znacznie więcej niż miejsc
Fot: pb.edu.pl

W piątek (6.07) zakończyła się rejestracja kandydatów na studia stacjonarne na największej uczelni technicznej w regionie. Zapisy, już tradycyjnie, odbywały się przez system Internetowej Rejestracji Kandydatów.

Na studentów czeka łącznie 27 kierunków na 7 wydziałach Politechniki Białostockiej. Do wyboru jest m.in. informatyka, leśnictwo, mechanika i budowa maszyn, architektura, budownictwo, inżyniera środowiska czy zarządzanie. Łącznie uczelnia przygotowała 1609 miejsc. Chętnych jest około 5 tys.

Największe oblężenie ma informatyka, co nie jest zaskoczeniem - tu o przyjęcie stara się 592 osoby. Ten kierunek od lat cieszy się dużym zainteresowaniem młodych ludzi. Na drugim miejscu znalazła się logistyka (484 kandydatów), budownictwo (435 zgłoszeń), automatyka i robotyka (334 oferty), zarządzanie (318 chętnych) oraz mechanika i budowa maszyn (300 zapisów).

- Listę kandydatów zakwalifikowanych na studia ogłosimy 12 lipca. Następnie od 13 do 17 lipca (z wyłączeniem niedzieli) będzie czas na składanie kompletu dokumentów – w ten sposób kandydaci zakwalifikowani potwierdzą chęć studiowania na wybranym kierunku w Politechnice Białostockiej. Tu podkreślamy, że komplet dokumentów należy składać do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej na tym wydziale, na którym prowadzony jest kierunek studiów wybrany przez kandydata – mówi Justyna Grodzka z Centrum Rekrutacji, Studiów Podyplomowych i Szkoleń PB.

Ostateczną listę kandydatów przyjętych na studia stacjonarne I i II stopnia poznamy 27 lipca.

Osoby zainteresowane studiami niestacjonarnymi na Politechnice Białostockiej będą mogły zgłaszać się za nieco ponad miesiąc. Rekrutacja ruszy 20 sierpnia.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1579 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39