Polski rock wybrzmi na białostockiej scenie. Grają już od 30 lat [KONKURS]

2023.12.11 11:44
W najbliższym czasie na scenie Zmiany Klimatu wystąpi polski zespół rockowy - Illusion. Wydarzenie odbędzie się z okazji 30-lecia istnienia grupy.
Polski rock wybrzmi na białostockiej scenie. Grają już od 30 lat [KONKURS]
Fot: Daniel Czmut

Konkurs Illusion odbędzie się w piątek (15 grudnia) w Zmianie Klimatu.

Illusion

Illusion to zespół rockowy z Gdańska, który rozpoczął swoją historię muzyczną pod koniec 1992 roku. W składzie formacji byli: Tomasz "Lipa" Lipnicki (wokal, gitara), Jurek "Jerry" Rutkowski (gitara), Paweł Herbasch (perkusja) i Jarek Śmigiel (bas).

W 1993 roku zespół Illusion zdobył pierwsze uznanie, zwyciężając w konkursie Marlboro Rock-in. To zwycięstwo otworzyło im drzwi do wielu koncertów, w tym za granicą. Kolejne lata to seria występów na festiwalach, takich jak Jarocin, Żarnowiec czy Gampel w Szwajcarii. Ich debiutancki album "Illusion" trafił do sklepów w listopadzie 1993 roku. Kolejne płyty, "Illusion 2" i "Illusion 3", zdobyły status złotych, a Tomasz Lipnicki został nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii "najlepszy wokalista".

Po przerwie w działalności członkowie zespołu podjęli się innych projektów muzycznych, jednak Illusion powrócił w 2011 roku. W 2018 roku wydali swój szósty album studyjny zatytułowany "Anhedonia", na którym znalazł się m.in. singel "Kto jest winien?".Organizujemy konkurs, w którym można wygrać bilety na wydarzenie. Można wziąć w nim udział TUTAJ.

Więcej informacji: Koncert Illusion

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
759 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 CMG, Białystok
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39