Pożar mieszkania przy ul. Legionowej. Była studentka medycyny skazana

2015.02.18 00:00
Sąd Rejonowy w Białymstoku skazał 25-letnią studentkę za spowodowanie pożaru w jednym z mieszkań przy ul. Legionowej w Białymstoku.
Pożar mieszkania przy ul. Legionowej. Była studentka medycyny skazana
Fot: M. Kardasz

Sprawa dotyczy wydarzeń z początku lutego zeszłego roku. Wtedy właśnie młoda dziewczyna, która wynajmowała mieszkanie w bloku przy ul. Legionowej, zapaliła w swoim pokoju świeczkę, po czym wyszła z pomieszczenia. Jak ustalili śledczy, od świeczki zapaliła się firanka, a dalej ogień zajął całe mieszkanie. Pożar był ogromny, bo zniszczeniu uległa także klatka schodowa bloku oraz zewnętrzna elewacja. Ogień udało się opanować, jednak sama Aleksandra G. trafiła do szpitala. Dziewczyna miała poparzenia I i II stopnia.

Prokuratura nie miała wątpliwości, że to właśnie 25-letnia Aleksandra G. sprowadziła zdarzenie zagrażające życiu i zdrowiu wielu mieszkańców bloku. Dziewczyna pochodzi z Warszawy, a w Białymstoku studiowała medycynę. Biegli badający miejsce zdarzenia wykluczyli, że ogień mógł powstać w urządzeniu elektrycznym.

Sąd skazał Aleksandrę G. na pół roku więzienia z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres dwóch lat. 25-latka będzie musiała wypłacić także nawiązki pokrzywdzonym - łącznie 14 tys. zł. Środowy (18.02) wyrok nie jest prawomocny.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

911 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39