Prawomocne wyroki za pobicie i gwałt nowo poznanej kobiety

2015.06.16 00:00
Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał wyroki sądu niższej instancji wobec pary, która najpierw uwięziła, a później gwałciła, biła i upokarzała nowo poznaną kobietę.
Prawomocne wyroki za pobicie i gwałt nowo poznanej kobiety
Fot: pixabay.com

Mężczyzna w wieku 31 lat usłyszał wyrok 6,5 roku więzienia, a 27-letnia kobieta została skazana na 5,5 roku pozbawienia wolności. Para żyje w konkubinacie. Wiosną 2014 roku na ulicy poznali oni 45-latkę. Rozmowa przebiegała normalnie, cała trójka nawet spożywała wspólnie alkohol. W pewnym momencie para zaprosiła nowo poznaną kobietę do swojego domu na imprezę. Tam rozegrały się dramatyczne sceny.

45-latka od razu po wejściu do mieszkania została zaatakowana. Kobieta była bita, ciągana za włosy, wielokrotnie gwałcona i wyzywana. Oprawcy grozili jej wyrzuceniem z okna i zażądali wydania kodu PIN do karty bankomatowej. W obawie o własne życie ofiara podała numery. Kiedy para wyszła po pieniądze, 45-latce udało się uciec i zawiadomić o wszystkim policję.

Proces był utajniony ze względu na dobro ofiary. Para w sądzie pierwszej instancji usłyszała wyroki: kobieta 5,5 oraz mężczyzna 6,5 roku więzienia. Konkubenci jednak chcieli niższych kar. Sąd oddalił apelacje. Wyrok jest już prawomocny.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1182 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39