Premie, a w niektórych przypadkach podwyżki. Nowy system wynagrodzeń w znanym dyskoncie

2019.01.08 13:55
Znana sieć sklepów Biedronka wprowadziła zmiany w systemie wynagrodzeń swoich podwładnych. Niewątpliwie ma to też zachęcić do dołączenia do zespołu.
Premie, a w niektórych przypadkach podwyżki. Nowy system wynagrodzeń w znanym dyskoncie
Fot: pixabay.com

Problemy kadrowe to już norma

Na wielu sklepach różnych sieci można znaleźć ogłoszenie "szukam/zatrudnię pracownika". Jak wiadomo, ze skompletowaniem kadry są nie lada problemy. Dlatego przedsiębiorcy czy zarządcy szukają różnych pomysłów na zachęcenie ludzi do dołączenia do zespołu.

Biedronka postanowiła od nowego roku wprowadzić modyfikacje w systemie wynagrodzeń i zmienić zasady wypłacania premii za wyniki. Przewidziano też nagrody za brak nieplanowanych nieobecności.

Osoby pracujące w dyskoncie mogą liczyć na pensję podstawową wzbogaconą również o premię uznaniową, która wiąże się z wynikami sklepu. Do tego dochodzi nagroda za brak nieplanowanych nieobecności, które, jak wiadomo, często są bardzo problematyczne dla pracodawców. Od stycznia premię kwartalną zastąpi miesięczna. Inaczej będzie też naliczana – dzięki czemu ma ją dostawać więcej osób. Pod uwagę będzie brane m.in. budowanie pozytywnego doświadczenia zakupowego klientów, jest to obecnie jeden z priorytetów marki. Od stycznia pracownicy sklepów miesięcznie mogą otrzymać premię w wysokości 170 zł brutto.

Nagrody za brak nieplanowanych nieobecności

Jak informuje sieć - zmienił się też sposób za nagrodę za brak nieplanowanych nieobecności. Podwładni będą mogli liczyć na 100% jej wartości, jeśli będą w pracy zawsze, gdy powinni, jeśli zdarzy się 1 nieplanowana, aczkolwiek usprawiedliwiona nieobecność – dostaną 75% jej wartości, przy 2 dniach – 50%. Dzięki zmianom dodatkowe pieniądze trafią do większej liczby osób.

- Chcemy, by nasz system wynagrodzeń odpowiadał na aktualne potrzeby pracowników i był kształtowany w oparciu o czynniki rynkowe. Podczas tegorocznego przeglądu wynagrodzeń zmodyfikowaliśmy dwa elementy składowe: nagrodę za brak nieplanowanych nieobecności i uznaniową premię powiązaną z wynikami sklepu. Chcemy, aby nasi pracownicy mieli większą szansę na uzyskanie tej nagrody i co za tym idzie, dodatkowe środki finansowe, nawet mimo sporadycznych, krótkotrwałych absencji. Z drugiej strony istotne jest dla nas to, by w ocenie ich pracy podkreślać rolę budowania pozytywnego doświadczenia zakupowego klientów – mówi Tomasz Dejtrowski, dyrektor ds. wynagrodzeń i świadczeń w Jeronimo Martins Polska S.A.

Biedronka aktualizuje też wysokość wynagrodzeń. Jak wiadomo, od 2019 r. najniższa krajowa jest wyższa. Sieć informuje - "zdecydowana większość pracowników sieci już wcześniej otrzymywała wynagrodzenie zasadnicze powyżej stawki krajowej pensji minimalnej, obowiązującej od 1 stycznia 2019 r. Dla pozostałej grupy, której wynagrodzenia zasadnicze byłyby niższe, od stycznia stawki zostały dostosowane do nowego poziomu".

Warto wspomnieć, że Jeronimo Martins Polska to największy prywatny pracodawca w Polsce. Firma zatrudnia ponad 65 tys. pracowników.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1384 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39