Rezerwy Jagiellonii zmierzyły się z drugim garniturem Legii. Padły 4 gole

2021.10.13 18:43
W środowe (13.10) popołudnie doszło do starcia pomiędzy rezerwami Jagiellonii i Legii. Goście ze stolicy kraju dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale za każdym razem podopieczni Wojciecha Kobeszki potrafili odpowiedzieć.

Mecze pomiędzy Jagiellonią a Legią zawsze mają wyjątkową atmosferę, ale i potyczki białostockich oraz warszawskich rezerw nie są zwykłymi pojedynkami. Również tu czuć dodatkowe emocje i to mimo tego, że stawką są jednie III-ligowe punkty.

W poprzednim sezonie drugi garnitur mistrzów Polski bardzo pewnie ograł w stolicy Podlasia Żółto-Czerwonych, gdyż Legioniści zwyciężyli aż 4:1. Tym razem warszawscy piłkarze aż tak łatwej przeprawy nie mieli. Wprawdzie w 21. minucie to przyjezdni, za sprawą uderzenia Bartosza Widejki, wyszli na prowadzenie, lecz niedługo po zmianie stron gospodarze wyrównali stan rywalizacji, ponieważ rzut karny pewnie wykorzystał Bartosz Wiktoruk.

Niestety Jagiellończycy długo remisu nie utrzymali. W 56. minucie celna główka Dawida Dzięgielewskiego sprawiła, że Legia znów wygrywała, lecz zawodnicy trenowani przez Kobeszkę nie poddali się i ponownie doprowadzili do remisu. Kilka minut przed końcem spotkania gola na 2:2, który zapewnił Żółto-Czerwonym cenny punkt, strzelił Jakub Orpik.

Drugi z przedstawicieli Podlasia swój mecz w ramach 13. kolejki rozpocznie w środę o godz. 19.00. Wissa Szczuczyn powalczy u siebie z Pelikanem Łowicz.

Jagiellonia II Białystok - Legia II Warszawa 2:2 (0:1)
Bramki: Bartosz Wiktoruk 55k, Jakub Orpik 85 - Bartosz Widejko 21, Dawid Dzięgielewski 58

Jagiellonia II Białystok (skład wyjściowy): Abramowicz - Głowicki, Dyszy, Majsterek, Płoszkiewicz, Bitok, Orpik, Bayer, Wiktoruk, Kostal, Karpiński
Legia II Warszawa (skład wyjściowy): Kikolski - Macenko, Astiz, Konik, Nawotka, Noiszewski, Ciepiela, Widejko, Rui Gomes, Dzięgielewski, Skwierczyński