Ruszyła rekrutacja uzupełniająca i nabór na studia niestacjonarne w PB

2024.08.12 16:25
W poniedziałek (12 sierpnia) rozpoczęła się rekrutacja na niestacjonarne studia I stopnia. Chętni mogą się zgłaszać do 11 września. Czeka na nich 13 kierunków i 555 miejsc. Można też się starać o przyjęcie na studia stacjonarne w ramach rekrutacji uzupełniającej.
Ruszyła rekrutacja uzupełniająca i nabór na studia niestacjonarne w PB
Fot: PB

Ruszyła rekrutacja na niestacjonarne studia I stopnia w Politechnice Białostockiej. Największa uczelnia techniczna w regionie przygotowała 555 miejsc na 13 kierunkach. 12 sierpnia ruszył też nabór uzupełniający na studia stacjonarne I stopnia. 

Zaletą studiów niestacjonarnych jest to, że pozwalają łączyć pracę z edukacją. Nie każdy może bowiem liczyć na wsparcie bliskich, wiele osób studiuje i samodzielnie musi się utrzymać.

"Absolwenci studiów niestacjonarnych I stopnia otrzymają tytuł inżyniera, który jest ceniony na rynku pracy i pozwala ugruntować swoją pozycję zawodową. W przypadku 3 kierunków studiów: turystyka i rekreacja, zarządzanie, zarządzanie finansami i rachunkowość" – absolwenci kończą studia stacjonarne I stopnia z tytułem licencjata - informuje uczelnia.

Kierunki niestacjonarnych studiów I stopnia wraz z limitami miejsc, które rozpoczynają się w roku akademickim 2024/2025:

Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku:
- Budownictwo – 75 miejsc;
- Inżynieria rolno-spożywcza – 30 miejsc;
- Inżynieria środowiska – 60 miejsc;
- Leśnictwo – 60 miejsc.

Wydział Elektryczny:
- Elektronika i telekomunikacja – 30 miejsc;
- Elektrotechnika –  40 miejsc.

Wydział Informatyki:
- Informatyka – 60 miejsc;

Wydział Inżynierii Zarządzania:
- Logistyka – 30 miejsc;
- Turystyka i rekreacja – 30 miejsc;
- Zarządzanie – 30 miejsc;
- Zarządzanie finansami i rachunkowość – 30 miejsc;
- Zarządzanie i inżynieria produkcji – 30 miejsc.

Wydział Mechaniczny:
- Mechanika i budowa maszyn – 50 miejsc.

Zainteresowani studiami muszą założyć konto w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów Politechniki białostockiej. Następnie wpisują wybrany kierunek studiów i uiszczają opłatę (85 zł za każdy kierunek). 

Kandydaci w przypadku studiów niestacjonarnych I stopnia będą kwalifikowani na podstawie listy rankingowej. Miejsce na liście będzie uzależnione od liczby punktów, które zostaną obliczone zgodnie ze wzorem rekrutacyjnym. "Przy obliczaniu wskaźnika rekrutacyjnego mogą być uwzględniane wyniki uzyskane na dyplomie potwierdzającym uzyskanie kwalifikacji zawodowych na poziomie technika" - przypomina uczelnia.

13 września ogłoszona zostanie lista kandydatów zakwalifikowanych na studia. Osoby, które znajdą swoje nazwisko na liście, mają trzy dni (14 września godz. 8:13, 16.09-17.09 g. 8:15.00) na złożenie kompletu dokumentów do poszczególnych Wydziałowych Komisji Rekrutacyjnych, w celu potwierdzenia chęci podjęcia studiów niestacjonarnych  I stopnia. Ci, którzy tego ni zrobią, zostaną potraktowani jako osoby, które zrezygnowały z chęci studiowania na uczelni.

Ostateczna lista osób przyjętych na studia będzie podana 25 września.

Trwa też rekrutacja uzupełniająca

Politechnika uruchomiła rekrutację uzupełniającą na studia stacjonarne I stopnia. Chętni mogą się starać o przyjęcie na studia na rok akademicki 2024/2025. To szansa dla tych, którzy nie znaleźli się w gronie osób przyjętych na 1. rok studiów. W tegorocznej rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia uczelnia przyjęła 1749 kandydatów! Tym, którym się nie udało, mają drugą szansę. 

W ramach rekrutacji uzupełniającej studenci mogą ubiegać się o przyjęcie na studia na 24 kierunkach studiów na 6 wydziałach uczelni.

Kierunki stacjonarnych studiów I stopnia w roku akademickim 2024/2025 objęte rekrutacją uzupełniającą:
- Architektura (zdany egzamin wstępny z rysunku);
- Architektura wnętrz (zdany egzamin wstępny z rysunku);
- Architektura krajobrazu;
- Biotechnologia;
- Budownictwo;
- Energetyka cieplna;
- Gospodarka przestrzenna;
- Inżynieria rolno-spożywcza;
- Inżynieria środowiska;
- Leśnictwo;
- Cyfryzacja przemysłu;
- Elektronika i telekomunikacja;
- Ekoenergetyka;
- Elektrotechnika;
- Elektrotechnika (studia dualne);
- Matematyka stosowana;
- Logistyka;
- Turystyka i rekreacja;
- Zarządzanie;
- Zarządzanie i inżynieria produkcji;
- Automatyka i robotyka;
- Inżynieria biomedyczna;
- Mechatronika;
- Mechanika i budowa maszyn.

To pomyślna wiadomość dla niedoszłych studentów na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej! Kandydaci, którzy zdawali egzaminy wstępne z rysunku na kierunkach: architektura oraz architektura wnętrz, ale z różnych powodów nie zostali przyjęci na studia (np. zmiana planów, przegapienie terminów na złożenie dokumentów), mogą również wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej - przypomina uczelnia.

12 sierpnia 2024 r. rusza też rekrutacja uzupełniająca na studia II stopnia na dwa kierunki studiów: zarządzania na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej oraz BIM (modelowanie i zarządzanie informacją o budynku) na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku Politechniki Białostockiej.

Chętni mogą rejestrować się w ramach rekrutacji uzupełniającej do 11 września. W tym czasie należy też wnosić opłaty rekrutacyjne. 13 września uczelnia poinformuje, kto dostał się na wybrany kierunek studiów.

Redakcja JK
24@bialystokonline.pl

1090 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39