Spektakl inspirowany Miłoszem w Teremiskach

2011.09.23 00:00
Specjalnie dla Uniwersytetu Powszechnego im. Jana Józefa Lipskiego w Teremiskach spektakl inspirowany twórczością Miłosza przygotowuje reżyser Paweł Passini, dwukrotnie nagrodzony w tym roku na największym europejskim festiwalu teatralnym w Edynburgu.
Spektakl inspirowany Miłoszem w Teremiskach
Fot: materiały prasowe

Paweł Passini przygotowuje spektakl/koncert zatytułowany "MIŁOSZTŁUMACZYHAIKU" z aktorami z neTTheatre, pierwszego w Europie teatru internetowego, który powołał wspólnie ze Stowarzyszeniem Teatralnym Chorea. Spektakl według własnego scenariusza Passiniego inspirowany jest Miłoszem dalekowschodnim - jego tłumaczeniami tradycyjnej japońskiej poezji haiku.

Paweł Passini w Teremiskach gościł już dwukrotnie prowadząc warsztaty i pokazując spektakle. Tegoroczne wydarzenie finansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku i Fundacji Edukacyjnej Jacka Kuronia.

Spektakl "MIŁOSZTŁUMACZYHAIKU" odbędzie się w sobotę (24.09) o godz. 19.00 w Teatrze w stodole w Teremiskach (Teremiski 30, koło Białowieży). Wstęp wolny.

E.S.

879 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39