POLECAMY
Zarząd powiatu białostockiego kupił ambulansu do przewozu chorych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.
Zakup ambulansu usprawni transport pacjentów do innych szpitali, izolatoriów lub na kwarantannę domową. Do tej pory szpital nie miał takiego pojazdu i korzystał z usług podwykonawców – wyjaśnia dyrektor SP ZOZ Łapy Urszula Łapińska. Decyzję o zakupie karetki podjął Zarząd Powiatu Białostockiego. Od zgłoszenia takiej potrzeby przez dyrekcję szpitala, do przyjazdu karetki do Łap, minęły zaledwie 4 dni - cieszy się starosta Jan Bolesław Perkowski. Ambulans kosztował blisko 170 tys. zł. Niemal cała kwota pochodziła z budżetu powiatu białostockiego, któremu podlega SP ZOZ. Resztę dołożył szpital.
Paulina Górska
24@bialystokonline.pl
Zdrowie 13:00
Kultura i Rozrywka 13:00
Kryminalne 12:00
Aktualności 11:00
Nauka 10:29
Sport 10:00
Aktualności 10:00
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji