Targi Książki odwołane, został festiwal literacki. Spotkania z pisarzami również w sieci

2020.09.28 07:22
Jerzy Bralczyk, Filip Springer, Zygmunt Miłoszewski czy Julia Fiedorczuk - m.in. ci autorzy będą gośćmi festiwalu literackiego "Na pograniczu kultur". Ruszy on w piątek (2.10).
Targi Książki odwołane, został festiwal literacki. Spotkania z pisarzami również w sieci
Fot: Grzegorz Chuczun
Spotkania w ramach Targów Książki przyciągały w poprzednich edycjach tłumy

Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa organizatorzy Targów Książki podjęli decyzję, że w tym roku impreza zostaje odwołana. Odbędzie się jedynie festiwal literacki "Na pograniczu kultur", który zawsze towarzyszył targom.

Pisarze w Książnicy Podlaskiej

W ramach festiwalu "Na pograniczu kultur" do Białegostoku przyjadą pisarze, z którymi odbędą się spotkania autorskie. Wśród nich są m.in. Mikołaj Łoziński, Michał Rusinek, Zygmunt Miłoszewski, Dominika Słowik, Jerzy Bralczyk, Filip Springer, Julia Fiedorczuk, Dominika Słowik, Katarzyna Kłosińska, Katarzyna Węglicka. Spotkania "na żywo" odbędą się w Książnicy Podlaskiej w Białymstoku (sala Audytorium, VI piętro). Na spotkania obowiązują bezpłatne wejściówki.

Po każdym spotkaniu będzie możliwość kupienia książek autorów obecnych na festiwalu oraz otrzymania od nich autografów.

Zasady uczestnictwa w festiwalu

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach autorskich podczas Festiwalu literackiego "Na pograniczu kultur" proszone są o wysłanie wiadomości na adres mailowy: festiwalnapograniczukultur@gmail.com. Trzeba podać imię i nazwisko uczestnika, nr kontaktowy, nazwę spotkania, godzinę. Liczba miejsc jest ograniczona do 45 osób na każdym spotkaniu, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Otrzymanie maila zwrotnego z numerem rezerwacji od organizatora jest równoznaczne z potwierdzeniem rejestracji na spotkanie.

Dodatkowo (dla osób, które nie mogą wysłać prośby mailowo) uruchomiony został numer telefonu, pod którym można rezerwować miejsca na poszczególne spotkania festiwalowe: 728-052-373. Kontakt wyłącznie w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 11.00-14.00. W celu odwołania rezerwacji, należy skontaktować się telefonicznie lub wysłać maila na podany wyżej adres.

W przestrzeni Książnicy Podlaskiej oraz podczas spotkań autorskich obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust. Każdy zobowiązany jest do wypełnienia oświadczenia uczestnika wydarzenia w związku ze stanem epidemii COVID-19, które będzie dostępne na miejscu.

Na spotkania należy przychodzić minimum 20 minut przed rozpoczęciem.

Festiwal w internecie

Festiwal będzie mieć także swoją wirtualną odsłonę. Ze względu na obostrzenia dotyczące organizacji imprez wszystkie spotkania z pisarzami będą transmitowane w internecie.

Część spotkań będzie organizowana wyłącznie w przestrzeni wirtualnej. Są to spotkania z: Martą Guśniowską, Wojciechem Mikołuszką i Małgorzatą Dmitruk, Idą Pierelotkin i Andrzejem Kruszewiczem.

Linki do transmisji online zostaną udostępnione w wydarzeniu na Facebooku przy każdym ze spotkań.

Organizatorem Festiwalu literackiego "Na pograniczu kultur" jest Fundacja Sąsiedzi. Impreza potrwa do niedzieli (4.10).

Portal BiałystokOnline sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1110 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39