Te urodziny trwają długo. Zmiana Klimatu świętuje

2018.10.19 10:17
Kolejny koncert z okazji urodzin Zmiany Klimatu. W niedzielę (21.10) zagra tam Dean Brown Band.
Te urodziny trwają długo. Zmiana Klimatu świętuje
Fot: Tomasz Pienicki

Najnowszy projekt gitarzysty Deana Browna to międzynarodowa konstelacja muzyków. Sam Dean Brown jest znany głównie ze współpracy z Marcusem Millerem, Davidem Sanbornem oraz The Brecker Brothers. Od wielu lat również z wielkim powodzeniem koncertuje, prowadząc swoje własne projekty i promując autorskie wydawnictwa płytowe.

W zespole zestaw perkusyjny obsługuje ikona perkusji jazzowej Marvin Smitty Smith. Smith dzielił scenę z takimi sławami jak Sonny Rollins, Hank Jones, Frank Foster i Frank Wess, Art Farmer, Benny Golson, Slide Hampton i Milt Jackson. Obecnie jest członkiem Steve Coleman Five Elements i Dave Holland Quartet. W 1987 roku wziął udział w tournee Stinga "Nothing Like the Sun" w Ameryce Południowej.

Na gitarze basowej gra posiadacz jednego z "najgorętszych nazwisk" w świecie basu elektrycznego, wieloletni współpracownik Joe Zawinula - Linley Marthe, o którym mówi się, że jest "Coltranem basówki".

Skład uzupełnia nasz czołowy wibrafonista elektryczny Bernard Maseli, który ma na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak: Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Mino Cinelu, Nippy Noya, Bill Bruford, Dean Brown, Mike Stern, Frank Gambale, David Fiuczyński, Eric Marienthal, Bob Malach, Matthew Garrison, Dave Samuels, Ewa Bem, Lora Szafran, Mieczysław Szcześniak i wielu innych. Jest autorem wielu kompozycji i aranżacji, nagrał ponad 40 płyt. Wszyscy muzycy kwartetu wzięli udział w nagraniu najnowszej płyty Deana Browna pod tytułem "Unfinished business", złożonej z autorskich kompozycji Browna oraz Smitty'ego. Płyta ukazała się we wrześniu ubiegłego roku i jest promowana koncertami kwartetu w Japonii, USA i całej Europie.

Gościnnie obok kwartetu wystąpi Mateusz Piliniewicz - absolwent katowickiego Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w klasie Henryka Gembalskiego. Swoje doświadczenie muzyczne zdobywał, współtworząc różne projekty muzyczne, począwszy od elektronicznego duetu z Nikolą Kołodziejczykiem, poprzez kwintet free jazzowy "Nóż w wodzie", który jest ukłonem w stronę muzyki Krzysztofa Komedy. Grał także w zespołach wykonujących muzykę z pogranicza folku, rocka, tanga czy klasyki.

Otwarcie klubu o godz. 18.00, początek koncertu o godz. 19.00. Portal BiałystokOnline patronuje imprezie.

Zobacz też: Dean Brown Band #5lat ZmianyKlimatu

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1455 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39