To była najpyszniejsza impreza w regionie! Odbyło się Podlaskie Święto Sera [ZDJĘCIA]

2024.06.09 17:44
W niedzielę (9 czerwca) na terenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej odbyło się Podlaskie Święto Sera. Tego dnia na miejscu królował ser. Podlasie odwiedził Karol Okrasa.
To była najpyszniejsza impreza w regionie! Odbyło się Podlaskie Święto Sera [ZDJĘCIA]
Fot: Redakcja BiałystokOnline

Góry sera, dziesiątki serowarów z całej Polski oraz spotkanie z Karolem Okrasą - to tylko niektóre z atrakcji, które działy się na tegorocznym Podlaskim Święcie Sera. Już od godz. 10:00 zwiedzający mogli odwiedzić Targ Serów i Produktów Rzemieślniczych, gdzie czekało ponad 60 wystawców. Na miejscu dostępni byli serowarzy nie tylko z Polski, ale również z Litwy. Oprócz serów, odwiedzający mieli możliwość zakupu alkoholi takich jak wino, czy też cydr. Nie zabrakło także miodów, słodyczy, pieczywa i przetworów. Na miejscu byli również obecni wytwórcy rękodzieła.

W ramach Podlaskiego Święta Sera, miejsce odwiedził znany polski kucharz, Karol Okrasa. Już od godz. 10:30 prezentował on uczestnikom wydarzenia dania, które można wykonać przy użyciu rzemieślniczych serów i lokalnych produktów. Pokazy gotowania na żywo były wyjątkową gratką dla miłośników kuchni, którzy mieli okazję poznać tajniki kulinarne od prawdziwego specjalisty.

Nie zabrakło również atrakcji edukacyjnych, przeznaczonych nie tylko dla najmłodszych. Uczestnicy mogli zobaczyć proces warzenia sera, wyciągania korbaczy oraz turlania kulek serowych. W trakcie wydarzenia zaprezentowano również legendarną podlaską leśną bimbrownię. Nie obyło się bez prezentacji publikacji Wydawnictwa Paśny Buriat, poświęconych naszemu województwu. Książki o Podlasiu można było zakupić na miejscu oraz spotkać się z autorami publikacji.

Warto zaznaczyć, że w przeddzień wydarzenia, czyli w sobotę (8 czerwca) odbyła się część konferencyjna Podlaskiego Święta Sera. Tego dnia odbył się również konkurs "Gala Serów", skupiający na miejscu producentów z naszego województwa.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Serowarów Farmerskich i Zagrodowych.

Portal BiałystokOnline był patronem medialnym wydarzenia.

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1428 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39