Via Baltica prawie cała w budowie. Kolejna umowa podpisana

2018.02.12 11:30
Kolejny, przedostatni podlaski odcinek Via Baltici, został oddany do realizacji. Prawie cała część trasy S61 w naszym województwie będzie niedługo w budowie.
Via Baltica prawie cała w budowie. Kolejna umowa podpisana
Fot: GDDKiA

380 mln zł będzie kosztować 17-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S61 od węzła "Śniadowo" do węzła "Łomża Południe". Podpisano właśnie umowę na projekt i budowę tego fragmentu trasy Via Baltica. To kolejne zadanie na podlaskiej części S61, którego realizację rozpoczyna białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Fragment S61 od węzła "Śniadowo" do węzła "Łomża Południe" wybuduje firma POLAQUA Sp. z o.o., której oferta była najkorzystniejsza spośród 5 złożonych w przeprowadzonym przetargu. Umowa przewiduje 31-miesięczny okres na zaprojektowanie i budowę tego odcinka, przy czym do budowy nie wlicza się okresów zimowych. W związku z tym możliwe jest zrealizowanie kontraktu do końca 2020 roku.
 
Wspomniana droga wraz z odcinkiem od węzła "Podborze" do węzła "Śniadowo", na który umowa została podpisana 30 stycznia, połączą Łomżę z drogą ekspresową S8 w Ostrowi Mazowieckiej i dalej, przez Wyszków i Marki, z Warszawą.

Jeśli chodzi o podlaskie odcinki Via Baltici, do podpisania został jeszcze tylko jedna umowa na fragment od węzła "Łomża Zachód" do węzła "Kolno". Pozostałe na ten moment zostały oddane w ręce drogowców.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

524 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39