Białystok Online

Aktualności

Wampiriada - liczy się każda kropla

2012.05.07 00:00
Wampiriada - liczy się każda kropla
Fot: materiały organizatora

Po raz dwunasty w Białymstoku odbywa się Wampiriada - studencka akcja promująca ideę honorowego krwiodawstwa i zdrowego trybu życia wśród młodzieży akademickiej. Zbiórki krwi na największych polskich uczelniach organizowane są jesienią i wiosną każdego roku.

Wiosenna edycja Wampiriady 2012 rozpoczęła się w Białymstoku 5 maja w Hipermarkecie Auchan. Od poniedziałku, 7 maja krwią mogą się podzielić studenci na swoich uczelniach. Pierwszą z nich będzie Uniwersytet Medyczny. Zbiórka potrwa do 20 maja. Co więcej, w ramach akcji zaplanowano Zombie Walk oraz Krwawą Imprezę w klubie M7.

Przypominamy, że krwiodawcą, może zostać każdy zdrowy, człowiek, który ukończył 18 lat, a nie przekroczył 65 lat i waży więcej niż 50 kg. By oddać oddać krew, należy mieć przy sobie dowód tożsamości ze zdjęciem. Przede wszystkim ważny jest nr pesel.

Podczas jesiennej edycji Wampiriady 2011 udało się zebrać 128 litrów cennego płynu, a do rejestru dawców szpiku dopisało się 129 osób.

Więcej o wydarzeniu:

Wampiriada 2012

MAG

MAG

24@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas