Wciąż dochodzi do oszustw "na wnuczka"

2015.09.05 00:00
Podlascy policjanci otrzymują kolejne zgłoszenia od starszych osób dotyczące prób oszustw metodą na tzw. wnuczka. Do jednego z takich zdarzeń doszło w Augustowie, gdzie sprawca próbował nakłonić 65-latkę do przekazania mu 20 tys. zł.
Wciąż dochodzi do oszustw "na wnuczka"
Fot: pixabay.com

Schemat działania sprawcy był następujący: na telefon stacjonarny 65-latki zadzwonił mężczyzna i podał się za jej kuzyna. Podczas rozmowy rzekomy członek rodziny oświadczył, że przyjedzie do kobiety w odwiedziny, a potem się rozłączył. Po kilku minutach gospodyni odebrała kolejny telefon, gdzie głosy w słuchawce przedstawiły się jako policjant i prokurator. Funkcjonariusze, po rozpytaniu 65-latki o jej konta bankowe, nakazali kobiecie zamknąć lokaty i przelać zdobyte w ten sposób 20 tys. zł we wskazane miejsce.

Na szczęście podczas wizyty w banku okazało się, że podane przez oszustów dane są niepoprawne i dodatkowo dzięki czujności i reakcji pracownic banku 65-latka nie straciła swoich oszczędności.

Teraz sprawą zajęli się policjanci z Augustowa. Mundurowi apelują także o ostrożność i rozwagę przy podejmowaniu szybkich finansowych decyzji.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1342 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39