Zabrali auto pracodawcy, by pojechać po piwo. Podróż zakończyli na drzewie

2023.01.31 15:20
Hajnowscy policjanci zatrzymali 36- i 37-latka, którzy bez zgody i wiedzy pracodawcy wsiedli do jego samochodu i pojechali po piwo. Po przejechaniu kilkuset metrów ich podróż zakończyła się na drzewie.
Zabrali auto pracodawcy, by pojechać po piwo. Podróż zakończyli na drzewie
Fot: KPP Hajnówka

36- i 37-latek bez wiedzy i zgody swojego pracodawcy wsiedli do zaparkowanego na placu firmy służbowego iveco i zamierzali pojechać nim do sklepu po piwo.

- Z ustaleń mundurowych wynikało, że mężczyźni najpierw w części mieszkalnej, jednego z przedsiębiorstw w gminie Narew, spożywali alkohol. Gdy ten się skończył postanowili pojechać do sklepu po kolejny. Wspólnie zdecydowali, że wezmą auto należące do szefa. Początkowo za kierownicę iveco wsiadł 37-latek. Jednak w trakcie podróży stwierdził, że jest zbyt pijany i nie da rady dalej kierować. Wtedy zamienił się miejscem z 36-latkiem - poinformowali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce.

Jednak już po przejechaniu kolejnych kilkuset metrów mężczyźni zakończyli jazdę na drzewie, na drodze leśnej. Wtedy o zdarzeniu poinformowali swojego pracodawcę.

- Badania alkomatem wykazały, że 37-latek miał ponad półtora, a 36-latek ponad promil alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu danych mężczyzn w policyjnych bazach okazało się, że żaden z nich nie posiada uprawnień do kierowania - dodali hajnowscy mundurowi.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu oraz kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Pracownicy odpowiedzą również za popełnione wykroczenia.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

779 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39