10. Prymacka Biasieda będzie transmitowana online. Zaśpiewają Prymaki

2020.07.30 10:52
Już w piątek (31.07) odbędzie się 10. edycja Białoruskiego Festiwalu Prymacka Biasieda. To wyjątkowo ciekawa propozycja dla wszystkich chcących poznać folklor pogranicza i jego różnorodność.
10. Prymacka Biasieda będzie transmitowana online. Zaśpiewają Prymaki
Fot: Prymaki/FB

Jest to impreza pokazująca bogactwo kultury białoruskiej i rokrocznie gromadziła rzesze wielbicieli w amfiteatrze nad zalewem w Michałowie. W tym roku przypada jej okrągła, dziesiąta rocznica, a wystąpią najlepsze zespoły z Polski i Białorusi.

- Tegoroczna edycja jest inna niż wszystkie dotychczasowe. I to nie tylko z tego powodu, że jest to dziesiąta edycja, ale i z powodu warunków związanych z pandemią koronawirusa. Musieliśmy zmienić formułę imprezy na online - wyjaśnia dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Michałowie Paweł Oziabło. - Koncert w całości będzie nagrywany w studiu GOK Records w Michałowie, transmitowany online przez kanał Youtube. Rozpocznie się o godz. 18.00. Z koncertu powstanie płyta Prymacka Biasieda 2020, którą będziemy bezpłatnie rozdawać.

W roli gwiazd wieczoru wystąpią: Zorka, Prymaki, Maksim, As, Piesniary (Białoruś), Viesna. Zagrają także: Adrian i Cezary Daniluk, Śpiewaj Dusza, Biełyja Kryły, Ćwiecień, Uładary, Kalaryt, Szklary, Iwica, Rosy, Biasieda, Switanak, Krysztaliki, Czerwone Szpilki, Słowiańska Nuta i Rozśpiewany Haradok.

W trosce o dobrą i bezpieczną zabawę koncepcja organizacji festiwalu online, ze strefami widza do 150 osób, rozlokowanymi w gminie Michałowo i sąsiednich gminach zakłada zachowanie wszelkich środków ostrożności - oświadczenia, zachowanie dystansu, maseczki. Strefa centralna ulokowana będzie na placu przy restauracji Gospoda w Michałowie. Miejsce będzie wyposażone w profesjonalny telebim i nagłośnienie, strefę gastronomiczną oraz szereg innych atrakcji. Wstęp do strefy widza na placu przy Gospodzie jest wolny i bezpłatny, obowiązuje limit do 150 osób (decyduje kolejność).

Strefy widza znajdą się również w Zajeździe Przy Granicy (Waliły Stacja), w Extreme Water na plaży nad Siemianówką w Starym Dworze (gmina Narewka), w Gminnym Ośrodku Kultury w Orli, w Miejskim Ośrodku Animacji Kultury w Wasilkowie oraz w Ośrodku Białoruskiej Kultury w Wołkowysku na Białorusi.

W trakcie imprezy poza dobrą muzyką, konkursami, będzie można przesyłać pozdrowienia, które pojawią się podczas transmisji online, a część z nich zostanie odczytana przez prowadzących.

Organizatorzy zapowiadają konkursy z nagrodami rzeczowymi na najciekawszą koszulkę z wzorem białoruskim, na wiersz o Prymackiej Biasiedzie i na najciekawsze pozdrowienia. Ekipa telewizyjna z GOK Michałowo odwiedzi strefy widza, by nagrać krótkie relacje z imprezy.

Wydarzenie będzie transmitowane online za pośrednictwem serwisu Youtube, na kanale GOK w Michałowie.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1046 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39