POLECAMY
Zespół Budmexu Rugby Białystok wygrał barażowy dwumecz z AZS-em AWF Warszawa i tym samym ekipa z północno-wschodniej Polski kolejny rok spędzi na szczeblu Ekstraligi Rugby.
Nowy sezon Ekstraligi Rugby ruszy z udziałem białostockiego klubu. Podlasianie pierwsze barażowe starcie o utrzymanie z AZS-em AWF Warszawa, rozgrywane w stolicy kraju, wygrali 34:12, a w rewanżu zespół Budmexu Rugby Białystok potwierdził swą wyższość i zwyciężył z akademikami po raz drugi. - 20:10 wygrywamy z AZS-em AWF Warszawa Rugby drugi mecz o utrzymanie i tym samym potwierdzamy naszą obecność w Ekstralidze na następny sezon. Dziękujemy Kibicom, którzy pomimo deszczowej aury byli z nami dzisiaj na Chorten Arenie - tak toczony w niekorzystnych warunkach pogodowych pojedynek komentuje białostocki zespół. Przypomnijmy, że Budmex Rugby Białystok występuje na najwyższym szczeblu w kraju od 2024 r. Do "elity" drużyna ze stolicy Podlasia dostała się wtedy dzięki wygraniu finałowego meczu I ligi z Posnanią Poznań.
Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
Sport 10:00
Aktualności 07:40
Aktualności 2026.06.27 15:23
Nauka 2026.06.27 10:00
Sport 2026.06.27 09:00
Aktualności 2026.06.26 19:10
Kryminalne 2026.06.26 17:30
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji