Charytatywna aukcja obrazów. Dla chorych dzieci

2020.11.29 14:54
Na aukcję wystawione zostały prace artystów-malarzy, którzy biorą udział w wystawach i plenerach organizowanych przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku. Dochód ze sprzedaży obrazów zasili konto Fundacji "Pomóż Im".
Charytatywna aukcja obrazów. Dla chorych dzieci
Fot: Jadwiga Sankowska

Koniec roku tradycyjnie najeżony jest różnego rodzaju dobroczynnymi przedsięwzięciami. W takie działania włączają się także Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku oraz Fundacja "Pomóż Im".

Wspólnie organizują charytatywną aukcję obrazów pn. "Podlaskie impresje". Licytacja odbywa się za pośrednictwem serwisu aukcyjnego OneBid do 14 grudnia. Do wzięcia jest 17 obrazów, a ceny wywoławcze zaczynają się od 100 zł. Są to prace artystów-malarzy, którzy biorą udział w wystawach i plenerach organizowanych przez PIK.

Co ważne, cały dochód ze sprzedaży obrazów przeznaczony będzie na Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Prowadzi je od 2009 r. Fundacja "Pomóż Im". To pierwsze w północno-wschodniej Polsce domowe hospicjum dla najmłodszych. Nieuleczalnie chore dzieci nie są skazane na długotrwały pobyt w szpitalu. Mogą przebywać w swoich domach, w otoczeniu bliskich. Od początku działalności pod skrzydłami fundacji znalazło się już niemal 500 dzieci, a rocznie to około 50 maluchów.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1254 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39