Czołowy piłkarz Jagiellonii odejdzie do największego rywala? Legia złożyła ofertę

2018.05.25 11:39
Choć sezon Lotto Ekstraklasy zakończył się dopiero kilka dni temu, to już pojawią się pierwsze spekulacje dotyczące ewentualnych transferów w wykonaniu niektórych klubów. Podobno chęć pozyskania z Jagiellonii Przemysława Frankowskiego wykazała Legia.
Czołowy piłkarz Jagiellonii odejdzie do największego rywala? Legia złożyła ofertę
Fot: Grzegorz Chuczun

Przemysław Frankowski to jeden z najlepszych piłkarzy Jagiellonii Białystok i kluczowa postać całej Lotto Ekstraklasy. Wydawało się więc, że jeżeli skrzydłowy Dumy Podlasia zdecyduje się na transfer, to będzie to kierunek zagraniczny. Zwłaszcza, że już kilka miesięcy temu 23-letniego pomocnika obserwowały kluby z Francji.

Niewykluczone jednak, że "Franek" obierze inny kurs, bo - jak podaje na Twitterze świetnie obeznany w sprawach transferowych i rzadko mylący się Janekx89 - graczem Jagiellonii Białystok bardzo mocno zainteresowana jest warszawska Legia, która już podobno złożyła białostockiemu klubowi ofertę za reprezentanta Polski. Nie wiadomo na razie o jakiej kwocie jest mowa, ale w związku z tym, że Frankowski ma jeszcze przez 2 lata ważny kontrakt z wicemistrzem kraju, a ponadto jest bliski pojechania na mundial, suma na pewno przekracza milion euro.

Pytanie tylko, czy zawodnik, który w tym sezonie wystąpił w 31 meczach Lotto Ekstraklasy i strzelił w nich 4 gole oraz zanotował 5 asyst zechce przenieść się do stolicy kraju. I nie chodzi tu o to, że stosunki kibicowskie pomiędzy Jagiellonią a Legią są bardzo napięte. Po ewentualnym wyjeździe Frankowskiego na mistrzostwa świata jego renoma może po prostu wzrosnąć. Wtedy jest szansa, że pomocnik będzie mógł wybrać atrakcyjniejszy kierunek, np. francuski, bądź włoski.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1508 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39