Czujesz powiew nudy? Nic straconego! Sprawdź nasz przegląd weekendowych wydarzeń

2024.03.15 06:14
Spektakl teatralny, koncert, a może coś kulinarnego? W ten weekend (15-17 marca) białostoczanie zostaną zabrani w prawdziwą podróż przez kulturalne wydarzenia.
Czujesz powiew nudy? Nic straconego! Sprawdź nasz przegląd weekendowych wydarzeń
Fot: Materiały organizatorów

PIĄTEK, 15 marca

Koncert "Ella's Jazz Portrait"

Na scenie Nie Teatru odbędzie się koncert "Ella's Jazz Portrait". Wystąpią Brzeziński Jazz Quartet i Joanna Czajkowska, którzy przybliżą publiczności twórczość amerykańskiej wokalistki jazzowej, Elli Fitzgerald. Artystka ta zapisała się w historii muzyki jako "pierwsza dama piosenki", której głos do dziś pozostaje jednym z najwybitniejszych w historii gatunku jazz. Będzie można usłyszeć na żywo m.in. utwory "Take The A Train", "Cheek to Cheek" czy też "Blue Skies".

Więcej informacji: Powrót do złotego wieku jazzu. Będzie można usłyszeć kultowe utwory Elli Fitzgerald


Food Truck Festivals w Białymstoku

Na Stadionie Miejskim w Białymstoku rozpocznie się Food Truck Festivals. Na miejscu będą food trucki wypełnione pysznościami z każdego zakątka świata. Na fanów kuchni amerykańskiej będą czekać burgery, hotdogi i kurczaki. Nie zabraknie burrito i quesadillas z kuchni meksykańskiej. Wielbiciele kuchni europejskiej będą mogli skosztować frytki belgijskie, owoce morza z Francji, a także polskie owoce w czekoladzie i hiszpańskie churros. Z kuchni Azjatyckiej będzie można spróbować tajskie Pad Thai, czy też japońskie sushi. Wydarzenie potrwa do niedzieli (17 marca).

Więcej informacji: Food Truck Festivals w Białymstoku, czyli kuchnia z różnych zakątków świata


Otwarcie wystawy "Ofiary Zbrodni w Ponarach pod Wilnem 1941–1944" i projekcja filmu "Fatalny rozkaz. Wilno 1939"

W ramach XXV Dni Kultury Kresowej, w Książnicy Podlaskiej w Białymstoku zostanie otwarta wystawa "Ofiary Zbrodni w Ponarach pod Wilnem 1941–1944", której autorem jest Przemysław Namsołek. Tego samego dnia odbędzie się również projekcja filmu "Fatalny rozkaz. Wilno 1939", w reżyserii Janusza Petelskiego. Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami filmu.

Więcej informacji: XXV Dni Kultury Kresowej 2024


Romantyczne Przedwiośnie

W Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się koncert "Romantyczne Przedwiośnie". Na scenie OiFP wystąpi pianista Andrzej Wierciński, a także orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej pod dyrekcją Przemysława Fiugajskiego. W programie II Koncert fortepianowy f-moll op. 21 F. Chopina oraz IX Symfonia C-dur D. 944 "Wielka" F. Schuberta.

Więcej informacji: Romantyczne Przedwiośnie


SOBOTA, 16 marca

Premiera: "(nie) Wszystko Ci oddam"

W Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się premiera spektaklu "(nie) Wszystko Ci oddam". To współczesna komedia poruszająca tematy miłości, przyjaźni i radości życia. Kiedy zaskoczona życiem Katarzyna postanawia podzielić się swoimi przeżyciami ze swoimi bliskimi, rozpoczyna się lawina komediowych wydarzeń, zaskakujących reakcji i nieoczekiwanych deklaracji. Przed widzami staje pytanie, jak zareagowaliby oni na miłosne wyznanie w stylu: "Masz we mnie coś, bez czego nie potrafię żyć. Podzielisz się ze mną?".

Więcej informacji: Nadchodzi premiera w operze. Z gwiazdorską obsadą!


Wieczór w reżyserii, czyli prezentacja prac powstałych na kierunku reżyseria teatru lalek

Na Wydziale Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Białymstoku odbędzie się "Wieczór w reżyserii", czyli prezentacja prac powstałych na kierunku reżyseria teatru lalek. W programie etiudy "Formikaria albo Skąd się bierze popcorn" i "Truda, to się nie uda".

Więcej informacji: Wieczór w reżyserii, czyli prezentacja prac powstałych na kierunku reżyseria teatru lalek


Wielki Jarmark Kaziukowy 2024

Na Placu przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku odbędzie się tegoroczny Wielki Jarmark Kaziukowy w ramach XXV Dni Kultury Kresowej. Na miejscu będą występy muzyczne, pokazy tworzenia wileńskich palm i ponad 130 stoisk z jadłem, artykułami świątecznymi na Wielkanoc, wyrobami rękodzielników z Podlasia, innych regionów Polski, z Litwy i Ukrainy. Wielki Jarmark Kaziukowy odbędzie się również niedzielę (17 marca).

Więcej informacji: XXV Dni Kultury Kresowej 2024


Festiwal Roślin w Białymstoku

Na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbędzie się Festiwal Roślin. Na miejscu będą: rośliny doniczkowe, małe i duże rośliny oraz doniczki, wyselekcjonowane: ekonawozy, podłoża, środki ochrony roślin, literatura i akcesoria dla pasjonatów i wiele niespodzianek. Festiwal Roślin odbędzie się również w niedzielę (17 marca).

Więcej informacji: Festiwal Roślin w Białymstoku


Deluzja w Teatrze Wolność

W Teatrze Wolność wystąpi zespół Deluzja. To duet założony w 2023 roku. Ich muzyka to alternatywa z mieszanką muzyki elektronicznej, klasycznej, rocka, popu i nie tylko. Patrycja Kuprjanowicz i Paweł Czaban, którzy tworzą Deluzję, obecnie pracują nad debiutanckim albumem.

Więcej informacji: Deluzja w Teatrze Wolność


Imprezy z okazji Dnia Św. Patryka można zobaczyć TUTAJ.


NIEDZIELA, 17 marca

Spektakl "Kto ma Klucz"

W Nie Teatrze odbędzie się prezentacja spektaklu "Kto ma Klucz". To głęboko poruszająca historia o dojrzałej miłości, która staje w obliczu kryzysu. Głównymi bohaterowie są Kobieta i Mężczyzna, którzy znajdują się w punkcie, w którym muszą zastanowić się, czy ich długoletni związek jest jeszcze tym, czego potrzebują. W tej podróży towarzyszy im trzeci bohater - Zmiana. Występują: Emilia Komarnicka-Klynstra, Stefano Terrazzino i Sara Janicka.

Więcej informacji: To historia znana jak świat. Długoletni związek staje w obliczu kryzysu. Co dalej?


Premierowa komedia romantyczna: "Ławeczka w słońcu"

W Centrum Kultury w Łomży odbędzie się premiera komedii romantycznej "Ławeczka w słońcu". Na ławeczce w uroczym parku regularnie zasiadają dwaj mężczyźni, którzy pomimo różnic, mają ze sobą wyjątkową więź. Obaj marzą o odmianie swojego życia, czekając na jakiś promyk słońca, który przyniesie nowe możliwości. Pewnego dnia na ławeczce pojawia się Adrienne, której obecność wprowadza ożywczy powiew i burzy rutynę dwóch mężczyzn.

Więcej informacji: To prawdziwy hit amerykańskiej sceny teatralnej. Kiedy premiera?

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl
1173 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39