Dzień Dziecka. Jakie atrakcje szykują się w Białymstoku?

2023.05.30 07:53
Dzień Dziecka to wielkie święto najmłodszych. W Białymstoku i regionie będzie można je spędzić w atrakcyjny i aktywny sposób.
Dzień Dziecka. Jakie atrakcje szykują się w Białymstoku?
Fot: Maciej Safaryn

1 czerwca to szczególny dzień w kalendarzu. Wówczas przypada święto wszystkich dzieci. Dzień ten został ustanowiony w 1954 r. przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) po to, aby upowszechniać ideały i cele, które dotyczą praw dziecka, a są zawarte w Karcie Narodów Zjednoczonych.

Dzień Dziecka to przede wszystkim dobra zabawa i upominki.

Białostocki Ośrodek Kultury/Centrum im. L. Zamenhofa zaprasza grupy zorganizowane do Sali Gier i Zabaw. Jest to przestrzeń stworzona do kreatywnej i swobodnej zabawy, wyposażona w gry i zabawki edukacyjne. W tym miejscu dzieci na pewno nie będą się nudzić! Zapoznaj się ze szczegółami.

Galeria Arsenał szykuje coś specjalnego! Otóż, 1 czerwca o godz. 11:00 odbędzie się wernisaż wystawy, współtworzonej przez... dzieci! "Galeria to kurnik artyści to kury a sztuka to jajka kur" to wystawa intrygująca, metaforyczna i wielogłosowa. Informacje o wystawie.

Tego dnia o godz. 17:00 można wybrać się również do Nie Teatru, gdzie zostanie wystawiony musical "Pinokio" Białostockiej Akademii Musicalowej. "Pinokio" to piękna, pouczająca historia, którą dzieciom w tym szczególnym dniu opowiedzą... dzieci, czyli najmłodsi słuchacze Akademii. Poznaj szczegóły.

Można także wybrać się 1 oraz 4 czerwca do Kina Forum. Tutaj na dzieci czekać będą pokazy filmów "Najlepsze urodziny Królika Karola" oraz "Dzika banda". Będzie można otrzymać słodki poczęstunek i łamigłówkę od Rudego z DrTusz. Filmowy Dzień Dziecka w Forum.

Kina Helios w Białymstoku przygotowały pokazy specjalne. Dzieci na wielkim ekranie będą mogły spotkać swoich ulubionych bohaterów: Małą Syrenkę, Super Mario czy Spider-Mana. Przed seansami odbędą się konkursu z nagrodami. Pokazy specjalne zaplanowano 1 oraz 2 i 3 czerwca. Sprawdź godziny seansów.

Muzeum Podlaskie także ma specjalną ofertę dla dzieci. 1 czerwca odbędą się warsztaty dla grup zorganizowanych: "Niezwykły świat morskich opowieści" w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego, zaś 3 i 4 czerwca w Muzeum Historycznym odbędą się "Rodzinne weekendy".

1 czerwca o godz. 16:00 przy Przedszkolu Samorządowym Nr 1, mieszczącym się przy ul. Kawaleryjskiej 70A, odbędzie się otwarcie nowego placu zabaw, powstałego w ramach BO2020. Otwarcie połączone będzie z festynem dla dzieci.

Natomiast w Tykocinie, w urokliwym miasteczku nad Narwią 1 czerwca będzie można wziąć udział w Pikniku edukacyjnym dla dzieci "Dzień dziecka - na wesoło i sportowo". Od godz. 10:00 na Placu Czarnieckiego na przybyłych czekać będą policyjne samochody, motocykle, będzie można zobaczyć jak działa armatka wodna i jak wyszkolone są policyjne psy. Policjanci przygotoują też pokazy swoich umiejętności. Tego dnia w Tykocinie będzie można zobaczyć też zmagania policyjnych patroli rowerowych podczas III Ogólnopolskich Zawodów Policyjnych Patroli Rowerowych. Ponadto na dzieci czeka wiele innych atrakcji. Przeczytaj więcej.

Podlaski Instytut Kultury Dzień Dziecka obchodzić będzie w piątek (2.06). Od godz. 16:00 na placu przed Spodkami najmłodsi będą mogli wziąć udział w darmowych atrakcjach. Będą to animacje dla dzieci, kącik zabaw artystycznych, dmuchańce, pokazy baniek mydlanych oraz mnóstwo gier i konkursów. Będzie baśniowo, zagadkowo, muzycznie i artystycznie - zapowiadają organizatorzy. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

W sobotę (3.06) warto odwiedzić także Giełdę na Andersa. Bowiem tutaj zaplanowano wiele atrakcji. Na dzieci czekać będą młodzi piłkarze i maskotka Jagiellonii, malowanie twarzy oraz warsztaty plastyczne. Dzień Dziecka na Andersa.

W Atrium Biała 2 i 3 czerwca odbędzie się Słodki Dzień Dziecka.

Zaś w Centrum Handlowym Auchan Produkcyjna 3 czerwca na dzieci i ich opiekunów czekać będą ciekawe warsztaty, będzie można dowiedzieć się czym jest kuchnia molekularna i przekonać się, jak ważną rolę odgrywają w niej chemia i fizyka. Ale to nie wszystko! Poznaj szczegóły.

Aeroklub Białostocki z okazji Dnia Dziecka proponuje zakup vouchera na niezapomniane loty zapoznawcze samolotem. Voucher na Dzień Dziecka obejmuje: lot samolotem dla jednej osoby za preferencyjną cenę oraz specjalny certyfikat z odbycia lotu.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

974 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39