Gest białostockich maturzystów. Zamiast na studniówkę, zbierają pieniądze dla hospicjum

2021.02.27 08:07
Ze względu na obostrzenia sanitarne, w tym roku maturzyści nie mogli zorganizować studniówki. Jednak uczniowie z II LO w Białymstoku, postanowili przeznaczyć pieniądze studniówkowe na pomoc dla chorych dzieci.
Gest białostockich maturzystów. Zamiast na studniówkę, zbierają pieniądze dla hospicjum
Fot: Fundacja "Pomóż Im"

Brak studniówki

Uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku nie mogli zorganizować studniówki, dlatego postanowili w inny sposób wykorzystać zarówno swoją energię, jak i pieniądze. Zdecydowali się wesprzeć Fundację "Pomóż Im" w zakupie kaszlatora.

- Zachęcam do przyłączenia się do akcji. Skierowana jest ona przede wszystkim do tegorocznych maturzystów, ale przecież każdy, kto chce wesprzeć hospicjum, może to zrobić. Mam nadzieję, że los cierpiących dzieci nie jest nikomu obojętny. Cieszy mnie, że moi wychowankowie wyszli z tak piękną inicjatywą. Udowodnili, że ważne są dla nich nie tylko sukcesy w nauce, ale też angażowanie się w działalność na rzecz innych. Jestem dumna, że idą w ślady patronki szkoły, księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej, kobiety aktywnej, mądrej i empatycznej - mówi Ewa Muszkatel, wychowawczyni klasy IIId z II LO w Białymstoku.

Szczytny cel

Maturzyści z II LO w Białymstoku nawiązali współpracę z Fundacją "Pomóż im", która prowadzi Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Wspólnymi siłami nagrali krótki film, w którym zachęcają uczniów, aby część kwoty przeznaczonej na studniówkę, przekazali na szlachetny cel.

Kaszlator to drogie urządzenie, który służy do usuwania zalegającej w płucach wydzieliny, a docelowo ułatwia dzieciom oddychanie. Aktualnie uczniom udało się zebrać ponad 6,6 tys. zł z 20 tys. zł. Link do zbiórki: Maturzyści zbierają na kaszlator.

Zobacz materiał przygotowany przez uczniów klas maturalnych II LO w Białymstoku:

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl
1531 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39