Milion złotych na ratowanie przyrody. Biebrzański Park Narodowy zostanie powiększony

2024.08.28 08:51
Ochrona dzikich zwierząt zagrożonych wyginięciem to misja, która od lat przyświeca Funduszowi Żubra. W sierpniu bieżącego roku ruszyła już szósta edycja kampanii społecznej pod hasłem „Mordka się cieszy na widok Żubra”.
Milion złotych na ratowanie przyrody. Biebrzański Park Narodowy zostanie powiększony
Fot: Pixbay

Marka Żubr od wielu lat prowadzi kampanię „Żubr wspiera zagrożone gatunki”, której celem jest nie tylko ochrona dzikich zwierząt, ale także podnoszenie świadomości społecznej na temat ich znaczenia dla przyszłości polskiej przyrody. Dzięki Funduszowi Żubra uruchomionemu w 2019 roku, wspierane są różnorodne inicjatywy ochrony środowiska realizowane przez organizacje ekologiczne oraz instytucje naukowe.

Współpraca z Instytutem Biologii Ssaków PAN zaowocowała szeregiem działań na rzecz ochrony przyrody. Wśród nich znalazły się zakup specjalistycznego sprzętu dla Białowieskiego Parku Narodowego, superkomputera do analizy danych z detektorów w Puszczy Białowieskiej oraz kampania promująca pozytywny wizerunek nietoperzy, w ramach której zainstalowano specjalne wieże dla tych zwierząt.

Kampania „Mordka się cieszy na widok Żubra”

Szósta edycja kampanii społecznej „Mordka się cieszy na widok Żubra” poświęcona jest dzikim zwierzętom i unikatowym przyrodniczo miejscom w Polsce. W tym roku marka Żubr zrezygnowała z umieszczania swojego symbolu na opakowaniach, ustępując miejsca gatunkom zagrożonym, takim jak ryś, niedźwiedź, wilk i sóweczka. Kampania obejmuje cztery krótkie spoty wideo, w których wspomniane zwierzęta symbolizują bezpieczeństwo zapewniane przez działania Funduszu Żubra.

Współpraca z Fundacją Dziedzictwo Przyrodnicze i ochrona lasów

Fundusz Żubra kontynuuje swoją współpracę z Fundacją Dziedzictwo Przyrodnicze, dzięki której udało się utworzyć 50 mikrorezerwatów oraz chronić 15 godzinnych lasów we wschodniej Polsce. W tym roku, dzięki wsparciu funduszu, planowane jest powiększenie obszaru Biebrzańskiego Parku Narodowego o 47,42 ha. Jest to kolejny krok w ochronie terenów cennych pod względem przyrodniczym.

Diana Rusiłowicz
24@bialystokonline.pl

1353 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39