Mobbing i brak awansu. Sąd: to nie miało miejsca

2015.06.11 00:00
Sąd Rejonowy w Białymstoku oddalił pozew 27-letniego mężczyzny o mobbing i dyskryminację w pracy. Kamil domagał się blisko 50 tys. zł odszkodowania.
Mobbing i brak awansu. Sąd: to nie miało miejsca
Fot: pixabay.com

Sprawa dotyczyła jednego z pracowników białostockiego zakładu Polskiej Spółki Gazownictwa. 27-latek oskarżał szefostwo o mobbing i dyskryminację. Mężczyzna przez wiele lat pracował i nie otrzymał awansu, podczas gdy inni pracownicy (w szczególności kobiety) rozwijali się na nowych stanowiskach. Co więcej, 27-latek twierdził, że szefostwo wypominało mu brak wykształcenia. Mężczyzna ponadto podkreślał, że inne osoby miały niższe oceny okresowe pracy i otrzymywały awanse. Pan Kamil chciał blisko 50 tys. zł odszkodowania.

Sąd jednak nie przyznał mu racji. Po rozpoznaniu sprawy wymiar sprawiedliwości uznał, że 27-latek nie awansował właśnie dlatego, że nie miał wykształcenia. Inni pracownicy, na których powód się powoływał, w tym czasie ukończyli np. studia. Sąd oddalił powództwo, a koszty prowadzenia procesu będzie musiał opłacić 27-letni Kamil.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1893 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39