Naprawa karoserii – dla estetyki i bezpieczeństwa

dodane dnia: 2017-09-29 przez: P.P.H. Spectrum. Sp. z o.o. Autoryzowany dealer Forda
Termin promocji: 2017-09-29 - 2037-09-29
Uszkodzenia karoserii nie tylko psują wygląd samochodu, ale niektóre z nich mogą wręcz zagrażać bezpieczeństwu kierowcy i pasażerów. W zależności od rodzaju uszkodzeń proponujemy kilka sposobów naprawy: bezinwazyjne usuwanie drobnych wgnieceń, metodę panelową lub metodę tradycyjną.

Kiedy do blacharza?

Niektóre uszkodzenia karoserii są po prostu nieestetyczne, lecz nie wpływają na funkcjonalność samochodu. W takim wypadku wizyta w warsztacie może poczekać. Jeśli jednak wystają ostre elementy blacharskie lub uszkodzone zostały reflektory bądź elementy zawieszenia, należy jak najszybciej odwiedzić blacharza, gdyż dalsze użytkowanie pojazdu jest niebezpieczne. Więcej o naprawach karoserii: www.autoblacharnia.com.pl/blacharstwo-samochodowe/naprawa-karoserii

Metoda tradycyjna – głębokie wgniecenia

Gdy uszkodzone zostały wzmocnienia lub elementy konstrukcyjne, naprawa karoserii musi odbyć się metodą tradycyjną. W takiej sytuacji zazwyczaj demontuje się uszkodzony element karoserii, po czym ściera się lakier aż do czystej blachy. Tak oszlifowany element prostuje się przy użyciu specjalnych młotków blacharskich, a nie dające się wyklepać wgłębienia są szpachlowane. Powierzchnię karoserii należy wypolerować aż do uzyskania równej płaszczyzny, a następnie nałożyć podkład i lakier. Tego rodzaju naprawa wymaga niemałych zdolności manualnych i precyzji, dlatego najlepiej jest zlecić ją sprawdzonemu warsztatowi, takiemu jak Autoblacharnia.

Metoda bezinwazyjna – drobne uszkodzenia

W przypadku niewielkich uszkodzeń karoserii powstałych np. w wyniku gradobicia wystarczy drobna naprawa metodą PDR. Wklęsły element wypycha się przy użyciu specjalnego narzędzia przytwierdzonego klejem. Metoda ta jest szybka i nie wymaga lakierowania naprawianej powierzchni. Jest też znacznie tańsza od tradycyjnych metod.

Metoda panelowa

Jeśli Twój samochód ucierpiał w wyniku stłuczki, a konstrukcja i wzmocnienia nie uległy zniszczeniu, można z powodzeniem zastosować metodę panelową. Do naprawy karoserii tym sposobem stosujemy specjalistyczne narzędzia, takie jak:

szlifierkę kątową– wykorzystywaną do usuwania powłoki lakierniczej,
spoter – inaczej zgrzewarkę punktową karoserii, wyposażoną ponadto w młotek udarowy,
Strong Puller – przyrząd służący do wyciągania większych wgnieceń poszycia oraz napraw profili zamkniętych,
Easy Puller – narzędzie przeznaczony do prac wymagających precyzji.

Spośród wszystkich trzech metod naprawy karoserii, metoda panelowa zajmuje środkowe miejsce, jeśli chodzi o inwazyjność.

W Autoblacharni zajmujemy się naprawą wszelkiego rodzaju karoserii ( w tym aluminiowych). Jesteśmy w stanie sprostać każdemu wyzwaniu, niezależnie od stopnia uszkodzenia karoserii. Sprawdź nas i przekonaj się sam!
Kontakt z nami:www.autoblacharnia.com.pl/kontakt/

1062 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39