POLECAMY
Białostocki Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Ludwika Zamenhofa otrzyma 3 mln zł dotacji z Unii Europejskiej. Pieniądze mają służyć do wdrażania tzw. e-usług.
Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku podpisał umowę na wdrożenie nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych. W ramach projektu w placówce zostanie uruchomiony nowy system - e-zdrowie. Będzie on zawierał oprogramowanie do świadczenia usług elektronicznych oraz prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej. Nowości umożliwią także konsultacje ze specjalistami na odległość. Dzięki systemom telemedycyny i teleobrazowania będzie możliwość przesyłania zdjęć i badań do innych ośrodków. Dzięki temu w szpitalu dziecięcym poprawi się jakościowo obsługa pacjentów. Nowe technologie przyspieszą także pracę samej placówki. Wkrótce powstaną systemy takie jak: e-rejestracja, e-komunikacja, e-samokontrola, e-kontrahent czy e-wywiad. Wartość projektu to 3 mln zł. System ma zacząć działać już pod koniec 2014 roku.
Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl
Aktualności 2026.06.25 19:49
Kultura i Rozrywka 2026.06.25 18:00
Kultura i Rozrywka 2026.06.25 15:00
Sport 2026.06.25 14:30
Sport 2026.06.25 14:00
Kultura i Rozrywka 2026.06.25 13:54
Zdrowie 2026.06.25 13:00
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji