Pijany mężczyzna zatrzymał samochód na ekspresówce. Zasnął za kierownicą

2022.06.17 13:42
48-letni kierowca został wybudzony ze snu przez łomżyńskich policjantów. W trakcie sprawdzania mężczyzny w systemach okazało się, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a jego auto nie ma aktualnych badań technicznych oraz OC.
Pijany mężczyzna zatrzymał samochód na ekspresówce. Zasnął za kierownicą
Fot: KMP Łomża

W środę (15.06), tuż przed godz. 23.00 łomżyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na drodze S61 zaparkowany jest nieoświetlony samochód.

- Zgłaszający dodał, że auto stwarza zagrożenie w ruchu. Przybyły na miejsce patrol policji zauważył stojące na poboczu nieoświetlone daewoo. Jak się okazało, w samochodzie, za jego kierownicą spał mężczyzna - relacjonują funkcjonariusze z KMP Łomża.

Chwilę później, w trakcie rozmowy z kierowcą, policjanci wyczuli od niego alkohol. Przypuszczenia mundurowych potwierdził alkomat alcoblow, którego lampka zaświeciła się na czerwono.

- Ponieważ mężczyzna odmówił dalszych badań na zawartość alkoholu w organizmie, pobrana została mu krew. W trakcie sprawdzania 48-latka w systemach okazało się, że ma on cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a jego daewoo nie ma aktualnych badań technicznych oraz OC - dodają funkcjonariusze.

Dodatkowo, wobec jednego z policjantów, kierowca użył wulgarnych słów. 48-latek został więc zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia (16.06) podejrzewany usłyszał zarzuty kierowania pojazdem pomimo cofniętych uprawnień i znieważenia funkcjonariusza, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności. 48-latek odpowie również za popełnione wykroczenia. Niewykluczone, że mężczyźnie przedstawiony zostanie też zarzut prowadzenia samochodu po alkoholu.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

824 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39