Puchar CEV: AZS Białystok odpadł z rozgrywek

2012.10.31 00:00
Siatkarki AZS-u przegrały rewanżowy mecz 1/16 Pucharu CEV z Post Schwechat 0:3. O awansie do kolejnej rundy decydował złoty set, w którym lepszy okazał się zespół z Austrii. W tym wypadku białostoczankom pozostał występ w Challenge Cup. Przypomnijmy, że akademiczki pierwszy mecz u siebie wygrały 3:1.
Fot: M. Kardasz
AZS Białystok odpadł z Pucharu CEV

Początek pierwszego seta był wyrównany. Jednak już chwilę później gospodynie powadziły 11:6 i trener Czesław Tobolski wziął czas. Pozwoliło to na zdobycie kilku punków i wynik na tablicy brzmiał 11:13. Jednak od tego momentu siatkarki SVS Post Schwechat zabrały się do pracy. Końcówka seta należała do gospodyń, które wygrały 25:20.

Duga partia świetnie rozpoczęła się dla zespołu z Austrii. Rywalki akademiczek prowadziły już 5:0. Białostoczanki wywalczyły dwa „oczka” i było 2:9. Wedy na zagrywce pojawiła się Krystle Esdelle i gra zaczęła się układać na korzyć AZS-u, który doprowadził do remisu, a następnie dwukrotnie wychodził na prowadzenie. Jednak ostatnia cześć tego seta należała do Schwechat. Austriaczki wygrały 25:19.

W trzeciej patii trwała zażarta walka i zespoły zdobywały punkt za punkt do stanu 15:15. Końcówka należała do gospodyń, które były skuteczniejsze w decydującym momencie i o losach rywalizacji zdecydować miał złoty set. Niestety, ale w tej partii znów górą był zespół SVS Post Schwechat.

Porażka nie oznacza dla AZS-u pożegnania z europejskimi pucharami. Teraz białostockie siatkarki będą rywalizować w rozgrywkach niższej rangi - Pucharze Challenge, gdzie mogą trafić na zespół z Węgier albo Grecji.

SVS Post Schwechat - AZS Białystok 3:0 (25:20, 25:19, 25:23). Złoty set: 15:12.