Spotkanie z coachem i darmowe warsztaty przydatne w szukaniu pracy i zakładaniu biznesu

2019.08.02 07:33
W sierpniu rusza kolejny cykl darmowych warsztatów. Poruszanych będzie wiele ciekawych zagadnień, przewidziano też spotkanie z wykwalifikowanym coachem. Wszystko ma pomóc w znalezieniu wymarzonej pracy.
Spotkanie z coachem i darmowe warsztaty przydatne w szukaniu pracy i zakładaniu biznesu
Fot: pixabay.com

W sierpniu można skorzystać z darmowych warsztatów

Co miesiąc Urząd Pracy w Białymstoku wychodzi na przeciw osobom bezrobotnym próbując zachęcić je do jeszcze większej aktywności w poszukiwaniu pracy. Przydatne informacje, których udzielają specjaliści mają ułatwić znalezienie wymarzonego pracodawcy. Eksperci wyjaśniają też co należy zrobić, by samemu założyć działalność gospodarczą i jak ją prowadzić, by przynosiła zyski.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 8 sierpnia. Wówczas przygotowano warsztaty pt. "Asertywność bez tajemnic". Uczestnicy tego wydarzenia poznają pojęcie asertywności oraz dowiedzą się jak rozpoznać asertywne zachowania i postawy. Nauczą się także technik asertywnych.

Kolejne zaproponowane przez urząd pracy wydarzenie to 5 inspirujących spotkań prowadzonych metodą coachingu pt. "Rozwojownik". Spotkania odbędą się 12, 14, 19, 20 i 22 sierpnia. Podczas nich osoby zainteresowane będą mogły określić swój cel zawodowy, na którym im naprawdę zależy, poznać swoje mocne strony, stworzyć ciekawe pomysły i opracować efektywny plan działania. A to wszystko pod okiem wykwalifikowanych ekspertów.

13 sierpnia odbędą się z kolei warsztaty pt. "Zredukuj stres". Podczas nich omówiona zostanie rola stresu w życiu człowieka, przeanalizowane będą postawy życiowe i czynniki stresogenne. Uczestnicy spotkania będą też mieli okazję poznać i praktycznie przećwiczyć techniki relaksacji, które mogą się przydać w wielu nerwowych sytuacjach.

Kolejne spotkanie zaplanowano na 21 sierpnia i będzie to "Trening kreatywności". Zainteresowani będą mieli okazję pobudzić się do twórczego działania i rozwiązywania problemów, rozwinąć swoją kreatywność oraz poznać motywatory i blokady w kreatywnym myśleniu. Prelegenci omówią także fazy i etapy procesu twórczego.

Jest też coś dla tych, którzy myślą o własnym biznesie

Dwa dni później przygotowano wydarzenie dla osób zastanawiających się nad własną działalnością gospodarczą. Podczas spotkania pt. "Biznes od podstaw" omówiona zostanie definicja i użyteczność biznesplanu oraz jego rola w ubieganiu się o datacje z Powiatowego Urzędu Pracy lub w ramach projektów Unii Europejskiej. Eksperci opowiedzą jak ważny jest biznespan w zakładaniu i prowadzeniu firmy, wyjaśnią jakie są zasady jego tworzenia i jak się praktycznie do tego przygotować.

Na koniec miesiąca, w dniach 28-29 sierpnia odbędzie się szkolenie pt. "Moja firma". Podczas nich prelegenci opowiedzą, jakie cechy osobowościowe ułatwiają prowadzenie działalności gospodarczej, jakie działania należy podjąć, chcąc ją założyć i jak sporządzić biznesplan. Uczestnicy dowiedzą się też, jakich formalności należy dopełnić przy podejmowaniu działalności gospodarczej, gdzie szukać pomocy i jak uzyskać wsparcie finansowe.

Wszystkie spotkania są bezpłatne, każdy może wziąć udział w dowolnej ilości warsztatów. Osoby zainteresowane mogą zapisywać się dzwoniąc pod nr tel. 85 74 97 244, pisząc na adres: biciz@wup.wrotapodlasia.pl lub osobiście w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Białymstoku przy ul. Pogodnej 22 – pok. nr 4 i 10.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl
1280 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39