Starożytny mit i walka z przeciwnościami losu na scenie BTL [KONKURS]

2023.11.22 11:26
W najbliższym czasie na scenie Białostockiego Teatru Lalek będzie prezentowany spektakl dla młodzieży i dorosłych "Z głową byka", nawiązujący do starożytnego mitu o Tezeuszu i Minotaurze. Oprócz tego, na deskach teatru pojawi się również spektakl familijny "Baśń o rycerzu bez konia".
Starożytny mit i walka z przeciwnościami losu na scenie BTL [KONKURS]
Fot: Białostocki Teatr Lalek/Facebook

Spektakl "Z głową byka" będzie prezentowany w piątek (24 listopada), sobotę (25 listopada) i niedzielę (26 listopada), natomiast "Baśń o rycerzu bez konia" w sobotę (25 listopada) i niedzielę (26 listopada) w Białostockim Teatrze Lalek.

"Z głową byka"

Spektakl "Z głową byka" przeplata starożytny mit z współczesnymi doświadczeniami głównego bohatera Michała. Inspiracją do stworzenia tej sztuki jest mit o Tezeuszu, herosie ateńskim, który musi stawić czoła Minotaurowi. W przypadku "Z głową byka" Tezeusz staje się punktem odniesienia dla głównego bohatera, który przenosi swoje osobiste historie i wyzwania do kontekstu tego antycznego mitu.

Wątek główny w sztuce skupia się na życiu Michała, który używa mitologii do zrozumienia własnych doświadczeń. Podobieństwo do losów Tezeusza objawia się zwłaszcza w próbie oswojenia "bestii" w swojej wyobraźni.

Organizujemy konkurs, w którym można wygrać bilety na spektakl. Można wziąć w nim udział TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

"Baśń o rycerzu bez konia"

Historia spektaklu "Baśń o rycerzu bez konia" opowiada o rycerzu, który jest niezwykle nieszczęśliwy z powodu braku konia. Sprawia to, że czuje się on inny niż pozostali waleczni rycerze, ponieważ żyje w świecie, w którym wszyscy inni rycerze mają swoje konie.

Na szczęście, dla Rycerza bez Konia istnieje idealny rumak. Spektakl opowiada o poszukiwaniach, przygodach i humorystycznych sytuacjach, jakie napotyka Rycerz podczas podróży, aby odnaleźć swojego wymarzonego konia.

Organizujemy konkurs, w którym można wygrać bilety na spektakle. Można wziąć w nich udział TUTAJ i TUTAJ.

Więcej informacji:
Spektakl "Z głową byka"
Spektakl "Baśń o rycerzu bez konia"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl
1458 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39