POLECAMY
W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Białymstoku zmarł pacjent, u którego wykryto wirus A/H1N1.
Mężczyzna był mieszkańcem województwa zachodniopomorskiego, gdzie już wcześniej występowały przypadki świńskiej grypy. Pacjent trafił na oddział szpitalny w połowie lutego z zaburzeniami oddychania i dusznością. Wiadomo, że mężczyzna kilka dni wcześniej przyjechał na Podlasie. Przez ostatnie tygodnie miał trudności z oddychaniem - był podłączony pod respirator. Wiadomo, że miał też inne choroby płuc, które dodatkowo osłabiały organizm. Drugą z kolei osobą, u której stwierdzono świńską grypę jest kobieta. Pacjentka przebywała w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Żurawiej w Białymstoku. Kobieta opuściła szpital w dobrym stanie. Pamiętajmy, że choroba pojawia się bardzo szybko. Głównymi objawami grypy są m.in.: wysoka gorączka, bóle głowy i ogólne osłabienie. Tych objawów nie należy lekceważyć i jak najszybciej zasięgnąć pomocy lekarza.
Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl
Aktualności 2026.06.25 19:49
Kultura i Rozrywka 2026.06.25 18:00
Kultura i Rozrywka 2026.06.25 15:00
Sport 2026.06.25 14:30
Sport 2026.06.25 14:00
Kultura i Rozrywka 2026.06.25 13:54
Zdrowie 2026.06.25 13:00
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji