Weekendowy rozkład wydarzeń w Białymstoku. Zobacz, co się będzie działo!

2024.02.02 08:02
Pierwszy weekend lutego (2-4 luty) zaczynamy z przytupem. Koncert, wernisaż, a może spektakl? W harmonogramie znalazło się mnóstwo wydarzeń, z których każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie.
Weekendowy rozkład wydarzeń w Białymstoku. Zobacz, co się będzie działo!
Fot: Materiały organizatorów

PIĄTEK, 2 luty

Musical Melodies IV

W Nie Teatrze odbędzie się wielki powrót Musical Melodies, czyli Musical Melodies IV. Wystąpią Edyta Krzemień, Damian Aleksander i Jacek Szwaj. Edyta Krzemień to diva musicalowych scen, która została artystką unikalnego na skalę światową Cirque du Soleil. Damian Aleksander to z kolei nasz "upiór wszech czasów", który realizował się m. in. teatralnie w jednym z najbardziej nowatorskich polskich teatrów, w Teatrze Pieśń Kozła. Po takiej dawce doświadczeń będzie można ujrzeć ich razem na scenie.

Więcej informacji: Wielki powrót Musical Melodies! Wystąpi diva musicalowej sceny i upiór wszech czasów


Wystawa "Wilczym Okiem"

W Pałacu Branickich odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej "Wilczym Okiem". Autorem prac jest Sławomir Wilczyński. Na wystawę składają się fotografie poświęcone lokalnym legendom, takim jak szeptuchy, południce czy Biała Dama z Pałacu Buchholtzów. Fotografie wykonane są w podlaskich plenerach.

Więcej informacji: Wystawa "Wilczym Okiem"


SOBOTA, 3 luty

Sentymenty Agnieszki Osieckiej

W Nie Teatrze odbędzie się koncert "Sentymenty Agnieszki Osieckiej". To liryczny spektakl, który opowiada o niezwykłej przyjaźni Agnieszki Osieckiej i Bułata Okudżawy. W świat ich życia i twórczości przeniosą słuchaczy Elena Rutkowska i Walentyn Dubrowskij.

Więcej informacji: Balladowe "Sentymenty Agnieszki Osieckiej" na scenie Nie Teatru


Wystawa "Kolej na Białystok"

W Szkole Podstawowej nr 37 im. Kazimierza Górskiego w Białymstoku odbędzie się prezentacja wystawy "Kolej na Białystok". Ekspozycja organizowana jest przez Podlaską Grupę Modelarstwa Kolejowego. Na ponad 60-metrowej makiecie w skali H0 będzie można zobaczyć kolekcję modeli pociągów z różnych epok modelarskich. Będzie to również okazja podziwiania unikatowych lokomotyw inspirowanych podlaskimi szlakami kolejowymi.

Więcej informacji: Wystawa "Kolej na Białystok"


Koncert "Spotkaj Głosy z Bajek"

W Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się koncert "Spotkaj Głosy z Bajek". Będzie można usłyszeć oryginalne głosy Elsy, Hansa i Belli w największych przebojach z bajek takich jak: Kraina Lodu, Vaiana, Piękna i Bestia, Zaplątani, Mulan, Zwierzogród, Mała Syrenka, Mustang z Dzikiej Doliny, Toy Story, Księżniczka i Żaba, Alladyn, Król Lew, Nasze Magiczne Encanto. Wystąpią: Sylwia Banasik- Smulska, Marcin Jajkiewicz i Katarzyna Łaska.

Więcej informacji: Koncert "Spotkaj Głosy z Bajek"


Koncert "Złote Głosy Musicalu"

W Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się koncert "Złote Głosy Musicalu". Będzie można usłyszeć utwory z najpopularniejszych światowych produkcji takich jak Upiór w Operze, Nędznicy, Mamma Mia, Koty, West Side Story, Moulin Rouge, Miss Saigon, Six, We Will Rock You czy Wicked. Występują: Sylwia Banasik- Smulska, Edyta Krzemień, Kasia Łaska, Damian Aleksander, Marcin Jajkiewicz, Tomasz Filipczak i Unity Orchestra.

Więcej informacji: Koncert "Złote Głosy Musicalu"


NIEDZIELA, 4 luty

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk": "ZŁOTE PRZEBOJE ze Złotej Kolekcji"

Na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk", którzy zaprezentują "ZŁOTE PRZEBOJE ze Złotej Kolekcji". Wybrzmią najpiękniejsze pieśni Zespołu "Śląsk", które od 55 lat święcą triumfy na scenach całego świata. Będzie można usłyszeć m.in. muzykę do polskich tańców ludowych i narodowych, kompozycję Stanisława Hadyny "Helokanie" i wiele więcej.

Więcej informacji: Na białostockiej scenie wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk"


Spektakl z udziałem Marka Cichuckiego: "Belfer"

W Nie Teatrze zostanie zaprezentowany spektakl z udziałem Marka Cichuckiego: "Belfer". Sztuka ta opowiada historię nauczyciela, który zaczyna pracę z misją, ale musi zmierzyć się z codziennymi wyzwaniami uczniów, ogołoconych z autorytetów. Monolog tytułowego Belfra porusza tematy relacji nauczyciel-uczeń, przemocy, kontaktów interpersonalnych, potrzeby wyrażania siebie oraz posiadania wzorców i ideałów.

Więcej informacji: Nauczyciel zderza się z brutalnymi realiami szkoły. Co z tego wynika?


Film "KOS" oraz spotkanie z reżyserem filmu Pawłem Maśloną

W Kinie Forum odbędzie się pokaz filmu "KOS" oraz spotkanie z reżyserem filmu Pawłem Maśloną. Film przenosi widzów do Polski wiosną 1794 roku, gdzie generał Tadeusz "Kos" Kościuszko powraca, planując wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik Domingo. W historii przeplatają się także losy młodego chłopa, szlacheckiego bękarta, który marzy o nadaniu herbu i majątku przez swojego nieprawego rodzica.

Więcej informacji: Film "KOS" oraz spotkanie z reżyserem filmu Pawłem Maśloną

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1031 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39