POLECAMY
W najbliższym czasie kolejne oddziały zabiegowe zostaną przeniesione do nowego budynku szpitala wojewódzkiego.
Przenosiny mają przede wszystkim skupić w jednym miejscu wszystkie oddziały zabiegowe. Będą się one znajdowały w nowym budynku pomiędzy ul. Akademicką a Skłodowskiej. Siedmiosalowy blok operacyjny został oddany do użytku kilka miesięcy temu. To właśnie tutaj mają odbywać się wszystkie zabiegi. Przeniesione zostaną m.in. oddziały: chirurgiczny i rehabilitacyjny, ortopedyczno-urazowy, urologiczny i neurologiczny z pododdziałem udarowym. Na zmianie nie ucierpią pacjenci, bowiem nie zmieni się liczba łóżek. Po zmianach oddziały będą położone blisko siebie, np.: obok neurologii znajdzie się rehabilitacja. To dobre rozwiązanie, bowiem to właśnie z tego oddziału pacjenci najczęściej wymagają rehabilitacji. Niedługo do oddziału pediatrii przy ul. Skłodowskiej mają przenieść się oddziały położniczo-ginekologiczny i noworodkowy z ul. Warszawskiej. Tam z kolei w wolnych pomieszczeniach ulokuje się Białostockie Centrum Onkologii.
Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl
Aktualności 2026.06.25 19:49
Kultura i Rozrywka 2026.06.25 18:00
Kultura i Rozrywka 2026.06.25 15:00
Sport 2026.06.25 14:30
Sport 2026.06.25 14:00
Kultura i Rozrywka 2026.06.25 13:54
Zdrowie 2026.06.25 13:00
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji