Zaginiony 75-latek klęczał w rowie. Nie mógł się z niego wydostać

2023.03.27 10:20
2 godziny potrzebowali policjanci, by odnaleźć zaginionego 75-letniego mężczyznę. Kilka godzin wcześniej wyszedł z domu i miał pójść do syna, jednak ślad po nim zaginął.
Zaginiony 75-latek klęczał w rowie. Nie mógł się z niego wydostać
Fot: KPP Siemiatycze

W niedzielę (26.03) przed godz. 17.00 policjanci z KPP Siemiatycze otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 75-letniego mężczyzny, niezdolnego do samodzielnej egzystencji. Senior kilka godzin wcześniej wyszedł z domu i miał pójść do swojego syna. Kiedy tam nie dotarł, zaniepokojona rodzina samodzielnie próbowała go odnaleźć.

Kilka godzin później, syn zaginionego poprosił o pomoc w poszukiwaniach policję. Sprawdzono pobliskie drogi i tereny leśne.

- Po niespełna dwóch godzinach od zgłoszenia, na obrzeżach miasta patrol drogówki zauważył w przydrożnym rowie zaginionego mężczyznę. Senior klęczał na kolanach próbując się z niego wydostać. Był wyziębiony i nie potrafił powiedzieć co się stało - poinformowali siemiatyccy mundurowi.

Policjanci pomogli wyjść mężczyźnie z rowu i zabrali go do samochodu, żeby się ogrzał. Na miejsce wezwali też zespół medyczny, który zajął się wyziębionym 75-latkiem.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl
1363 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39