POLECAMY
Dyrektorka szkoły podstawowej w Stawiskach usłyszała prokuratorskie zarzuty. Kobieta, zatrudniając męża i wysyłając go na urlop dla poratowania zdrowia, miała postąpić niezgodnie z prawem.
Sprawa dotyczy byłego już burmistrza Stawisk. Mężczyzna po ostaniach, przegranych, wyborach samorządowych wrócił do pracy w szkole podstawowej. Dyrektorem placówki jest żona mężczyzny. Były samorządowiec po siedmiu dniach pracy jako nauczyciel języka polskiego otrzymał roczny urlop dla poratowania zdrowia i ponad 3 tys. zł wynagrodzenia. Sprawę zbadała prokuratura i uznała, że dyrektorka postąpiła niezgodnie z prawem. Bożena W. nie powinna była zatrudniać na stanowisku nauczyciela osoby bez odpowiedniego zaświadczenia lekarskiego, które stwierdzałoby brak przeciwwskazań do zatrudnienia w danym zawodzie. Dodatkowo kobieta udzieliła urlopu mężowi niezgodnie z Kartą Nauczyciela - Bożena W. działała na szkodę urzędu miejskiego oraz w celu osiągnięcia korzyści majątkowej - mówi Maria Kudyba, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łomży.
Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl
Aktualności 15:23
Nauka 10:00
Sport 09:00
Aktualności 2026.06.26 19:10
Kryminalne 2026.06.26 17:30
Kulinaria 2026.06.26 15:15
Aktualności 2026.06.26 15:00
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji