Brak planów na weekend w Białymstoku? Sprawdź przegląd wydarzeń!

2024.03.01 08:08
W ten weekend (1-3 marca) Białystok stanie się centrum różnorodnych wydarzeń. W planach m.in. Musical Jam Live XI poświęcone kobietom na scenie, powrót musicalu "Jesus Christ Superstar", spektakl "Sprzedawca życzeń" z aktorem Adamem Ferency w roli głównej i wiele więcej!
Brak planów na weekend w Białymstoku? Sprawdź przegląd wydarzeń!
Fot: Materiały organizatorów

PIĄTEK, 1 marca

Musical Jam Live XI: "Women's Voice"

Na scenie Nie Teatru odbędzie się Pierwszy Musical Jam Live w pełni poświęcony kobietom na scenie. W ramach Musical Jam Live XI "Women's Voice", pod batutą pianistki Kariny Komendery, Aleksandra Gotowicka i Agata Walczak zaprezentują duety, ukazując piękno kobiecego głosu i emocji tkwiących w świecie musicalu.

Więcej informacji: Pierwszy Musical Jam Live w pełni poświęcony kobietom na scenie! Kto wystąpi?


Wystawa "Patrzcie na tę chwilę – jak drga"

W Galerii Arsenał Elektrownia odbędzie się wernisaż wystawy "Patrzcie na tę chwilę – jak drga". Ekspozycja powstała z udziałem artystek i artystów z Polski, Ukrainy, Estonii, Czech i dotyka problematyki wojny, energetyki, deimperializacji i poszukiwania alternatywnych wzorów obyczajowych oraz nieprzepracowanej spuścizny ZSRR w kulturze, historii i życiu codziennym. Kuratorką wystawy jest Anna Łazar.

Więcej informacji: Międzynarodowa wystawa w Galerii Arsenał Elektrownia. Co można będzie zobaczyć?


Musical "Jesus Christ Superstar"

Na scenę Opery i Filharmonii Podlaskiej powróci musical "Jesus Christ Superstar". To rock opera skomponowana przez Andrew Lloyda Webbera. Opowieść opowiedziana w "Jesus Christ Superstar" koncentruje się na ostatnich siedmiu dniach życia Jezusa, poprzedzających jego ukrzyżowanie. W Polsce musical ten pojawił się po raz pierwszy w 1987 roku, natomiast na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej został zaprezentowany premierowo 29 lutego 2020 roku. Musical będzie można również obejrzeć w sobotę (2 marca) i niedzielę (3 marca).

Więcej informacji: To ostatnia okazja aby zobaczyć "Baron Cygański". Na scenę OiFP wróci kultowy musical


Mini Maraton Diuna

W kinach Helios odbędzie się Mini Maraton Diuna, który rozpocznie się projekcją filmu "Diuna". Film ukazuje historię mającą miejsce na najniebezpieczniejszej planecie we wszechświecie, na której wybucha konflikt o dostęp do niewystępującej nigdzie, najcenniejszej ze znanych substancji. Wojnę przetrwają tylko ci, którzy pokonają swój strach. Następnie, premierowo zostanie wyświetlona kontynuacja pierwszej części, czyli "Diuna: Część druga".

Więcej informacji: Czeka nas czas gorących premier! Zobacz co nowego w kinach Helios


Wystawa "IN BETWEEN"

W Galerii im. Sleńdzińskich odbędzie się wernisaż wystawy "IN BETWEEN". Autorem ekspozycji jest Māris Čačka, czyli łotewski artysta, pedagog, a od 2020 dyrektor Centrum Sztuki im. Marka Rothko w Daugavpils. Początki jego dorobku wystawienniczego obejmują 1997 rok. Jego prace były prezentowane w Łotwie, Białorusi, Litwie, Włoszech, Szwecji, Niemczech, Ukrainie i Polsce.

Więcej informacji: Wystawa "IN BETWEEN"


SOBOTA, 2 marca

Poranki Młodego Melomana

Na scenę Opery i Filharmonii Podlaskiej powrócą uwielbiane przez widzów audycje muzyczne. Zarówno w sobotę (2 marca) i niedzielę (3 marca) w ramach "Poranków Młodego Melomana" odbędą się familijne spotkania "W zaczarowanym świecie rodziny fletów". "Poranki Młodego Melomana" to seria spotkań stworzona z myślą o najmłodszych. Cykl ten ma celu wprowadzenie ich w świat muzyki poprzez interaktywną edukację połączoną z rozrywką. Zajęcia poprowadzi Kinga Szmigulska.

Więcej informacji: Do Opery i Filharmonii Podlaskiej wracają uwielbiane przez widzów audycje muzyczne!


The good life - największe przeboje swingu

W Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się koncert "The good life - największe przeboje swingu". Na scenie zostaną zaprezentowane największe swingowe przeboje amerykańskich gwiazd, takich jak Frank Sinatra, czy Nat King Cole. Swingowe melodie z lat 40., 50. i 60. ubiegłego stulecia będzie można usłyszeć w polskiej wersji językowej.

Więcej informacji: The good life - największe przeboje swingu


"Sprzedawca życzeń": Adam Ferency w monodramie Jacka Cygana

Na scenie Nie Teatru zostanie przedstawiony monodram Jacka Cygana, czyli "Sprzedawca życzeń". W roli głównej wystąpi aktor Adam Ferency, który znany jest zarówno z występów na wielkim ekranie, jak i z licznych ról w popularnych polskich serialach. Grana przez niego postać to człowiek, który uczynił z układania życzeń sens swojego życia, a zarazem swoją profesję.

Więcej informacji: Jeden z najbardziej znanych i cenionych aktorów w Polsce wystąpi w Białymstoku


EkoLove - Targi Rzeczy Naturalnych

Na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbędą się EkoLove - Targi Rzeczy Naturalnych. Na miejscu będzie można spotkać spotkasz producentów kosmetyków, żywności, biżuterii, świec, odzieży, zabawek i wielu innych produktów naturalnych z całej Polski, porozmawiać ze specjalistami, wziąć udział w wykładach dotyczących zdrowia i pielęgnacji, kupić ulubione produkty w dobrych cenach, a także wziąć udział w warsztatach praktycznych. Wydarzenie odbędzie się również w niedzielę (3 marca).

Więcej informacji: Naturalne kosmetyki, wykłady, a także warsztaty praktyczne. Targi EkoLove już w weekend!


Pokazy przedpremierowe: "Bękart"

W kinie Forum odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu "Bękart". Akcja produkcji toczy się w roku 1755. Głównym bohaterem jest Ludvig Kahlen, nieślubny syn i były żołnierz, który wyrusza na podbój jałowych i surowych wrzosowisk. Jego celem jest założenie na nich kolonii w imieniu króla, w zamian za obiecany tytuł szlachecki przez duńskiego władcę. Jednakże na jego drodze staje bezwzględny i pełen pogardy szlachcic Frederik de Schinkel, który nie zamierza oddać ziemi, uznając ją za swoją własność. W roli głównej występuje Mads Mikkelsen. Przedpremierowy pokaz filmu "Bękart" odbędzie się również w niedzielę (3 marca).

Więcej informacji: Pokazy przedpremierowe: "Bękart"


NIEDZIELA, 3 marca

Jazz na BOK-u: KUBA WIĘCEK - HOSHII

W Famie wystąpi zespół Hoshii, czyli nowy projekt muzyczny uznanego saksofonisty i producenta Kuby Więcka. Muzyka grana przez zespół to bity stworzone przez Kubę Więcka, które zostały zaaranżowane na kwartet jazzowy, a później wyprodukowane w taki sposób, aby redefiniować brzmienie współczesnego jazzu. W skład zespołu wchodzą: Kuba Więcek, Grzegorz Tarwid, Max Mucha i Miłosz Berdzik.

Więcej informacji: Projekt uznanego polskiego producenta wystąpi w Białymstoku


Pokaz przedpremierowy: "Perfect Days"

W Kinie Forum odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu "Perfect Days". Produkcja ta jest nominowana do Oscarów 2024 w kategorii "Najlepszy Film Międzynarodowy". Głównym bohaterem filmu jest mieszkający we współczesnym Tokio Hirayama. Choć jest małomówny i zamknięty w sobie, to każdy jego dzień wypełniony jest czynnościami składającymi się na poezję codzienności. To człowiek przepełniony miłością do świata. Z czasem nawet praca Hirayamy, porządkującego miejskie toalety, okazuje się dla niego niezwykłym ceremoniałem.

Więcej informacji: Film z nominacją do Oscarów przedpremierowo w Forum!


Wielkie otwarcie DELIkatesów dla Psów w Białymstoku

Przy ul. Lipowej 17 w Białymstoku odbędzie się wielkie otwarcie DELIkatesów dla Psów. Tego dnia wszyscy właściciele Psów z Białegostoku będą mogli stacjonarnie zakupić same najlepsze produkty dla swoich Pupili. W dniu otwarcia na miejsce można zabrać ze sobą swojego czworonoga. Dla pierwszych 30 klientów organizatorzy przygotowali prezenty niespodzianki.

Więcej informacji: Wielkie otwarcie DELIkatesów dla Psów w Białymstoku

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1068 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39