Festiwale, jarmark i wiele więcej. W ten weekend w Białymstoku nie będzie nudno!

2024.06.14 06:54
W ten weekend (14-16 czerwca) w Białymstoku czeka nas prawdziwe zatrzęsienie wydarzeń. W harmonogramie są festiwale, spektakle, jarmark i wiele więcej.
Festiwale, jarmark i wiele więcej. W ten weekend w Białymstoku nie będzie nudno!
Fot: Materiały organizatorów, Adam Ludwiczak, Redakcja

PIĄTEK, 14 czerwca

VII Festiwal Barokowe Ogrody Sztuki

W Białymstoku rozpocznie się tegoroczna, VII. edycja Festiwalu Barokowe Ogrody Sztuki. W piątek odbędzie się wernisaż wystawy "La Mode Francaise – Portrety", prezentacja spektaklu "Magiczne ogrody", a wieczorem zostanie uruchomiona instalacja artystyczna "Królewskie róże". Festiwalowe wydarzenia potrwają do niedzieli (16 czerwca).

Więcej informacji: Nadchodzi festiwal - Barokowe Ogrody Sztuki. Będą wykłady, koncerty i spektakle

Kultura na weekend (14-16 czerwca)Wodecki Symfonicznie

W Operze i Filharmonii Podlaskiej odbędzie się koncert Wodecki Symfonicznie. Na scenie wybrzmią największe przeboje Zbigniewa Wodeckiego. Wystąpi Orkiestra OiFP pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego oraz wokaliści: Karolina Leszko i Daniel Cebula-Orynicz.

Więcej informacji: Wodecki Symfonicznie


Wernisaż wystawy "Pies w tulipanach" Karoliny Krot

W Centrum im. Ludwika Zamenhofa odbędzie się wernisaż wystawy "Pies w tulipanach" Karoliny Krot. Ekspozycja została stworzona z myślą o dzieciach, które są ciekawe świata. Karolina Krot, artystka z Białegostoku, na co dzień zajmuje się projektowaniem scenografii do spektakli oraz pracuje jako nauczycielka.

Więcej informacji: Wystawa "Pies w tulipanach" Karoliny Krot


Festiwal Tańca Współczesnego KALEJDOSKOP

W Białymstoku od czwartku (13 czerwca) trwa Festiwal Tańca Współczesnego KALEJDOSKOP. W piątek organizatorzy zapraszają na spektakle, spotkania oraz prezentację krótkich form choreograficznych. W sobotę oprócz spektakli i spotkań odbędzie się spacer "Pomniki i rzeźby w przestrzeni historycznej Białegostoku" oraz potańcówka. W niedzielę oprócz głównych wydarzeń w planach jest relaksacyjny koncert gongów.

Więcej informacji: Nadchodzi Festiwal Kalejdoskop 2024. Białystok znów będzie roztańczony!

Kultura na weekend (14-16 czerwca)Spektakl muzyczny "Ciao Ciao Bambina"

W Nie Teatrze zostanie zaprezentowany spektakl muzyczny "Ciao Ciao Bambina". Wystąpi Nicola Palladini wraz z zespołem. Na scenie zostanie przedstawiona historia Marino Mariniego, popularnego włoskiego piosenkarza i kompozytora.

Więcej informacji: Spektakl muzyczny "Ciao Ciao Bambina"


SOBOTA, 15 czerwca

Polska prapremiera spektaklu "Zaprzysiężone dziewice" Teatru BaWiMo

W Nie Teatrze odbędzie się polska prapremiera spektaklu "Zaprzysiężone dziewice" Teatru BaWiMo. Sztuka nawiązuje do tradycji i kultury Albanii, w szczególności do jednego ze zwyczajów tego regionu.

Więcej informacji: Polska prapremiera spektaklu "Zaprzysiężone dziewice" - Teatr BaWiMo


11. Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA

W Białymstoku rozpocznie się 11. Międzynarodowy Festiwal Szkół Lalkarskich LALKANIELALKA. W sobotę wydarzenie otworzą warsztaty teatralne, które potrwają również w niedzielę. Wydarzenie potrwa do soboty (22 czerwca).

Więcej informacji: Festiwal "LALKANIELALKA" już niebawem. Czym zaskoczy w tym roku?

Kultura na weekend (14-16 czerwca)XVIII białostocki Jarmark Ogrodniczy "Kresowy Ogród"

Na Placu przed Teatrem Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku odbędzie się XVIII białostocki Jarmark Ogrodniczy "Kresowy Ogród". Na miejscu będzie można zakupić rośliny, kwiaty, krzewy, byliny, cebule kwiatowe, czy też trawy ozdobne i wiele więcej. Wydarzenie potrwa do niedzieli (16 czerwca).

Więcej informacji: XVIII białostocki Jarmark Ogrodniczy "Kresowy Ogród"


XVII Festiwal Kultury Żydowskiej "Zachor - Kolor i Dźwięk"

W Białymstoku rozpocznie się XVII Festiwal Kultury Żydowskiej "Zachor - Kolor i Dźwięk. W sobotę odbędzie się koncert organowy inaugurujący Festiwal. W niedzielę organizatorzy zapraszają na spotkanie z Zofią Rajfer i promocja jej książki "Lechaim. Za życie", koncerty w centrum miasta oraz warsztaty. Festiwal potrwa do wtorku (18 czerwca).

Więcej informacji: Nadchodzi Festiwal Kultury Żydowskiej. W planach warsztaty, koncerty i wykłady

Kultura na weekend (14-16 czerwca)Koncert Galowy Eliminacji Regionalnych XI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki-Anna German

W Bielskim Domu Kultury odbędzie się Koncert Galowy Eliminacji Regionalnych XI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki-Anna German. Celem festiwalu jest prezentacja twórczości Anny German oraz zachęcenie do kontynuacji tradycji ówczesnych wzorców muzyki.

Więcej informacji: Koncert Galowy Eliminacji Regionalnych XI Międzynarodowego Festiwalu Piosenki-Anna German


Dirt Węglowa Jam

W parku Dirt Węglowa odbędzie się Dirt Węglowa Jam, czyli impreza dla miłośników jazdy na rowerze BMX i MTB. Na miejscu odbędą się zawody sportowe, pokazy tricków i akrobacji oraz atrakcje dla całej rodziny.

Więcej informacji: Dirt Węglowa Jam


NIEDZIELA, 16 czerwca

Jazz na BOK-u: Damięcka/Smoczyński/Jaros/Miśkiewicz

W Famie odbędzie się kolejny koncert w ramach cyklu Jazz na BOK-u. Na scenie zostanie zaprezentowana muzyka z albumu "Hope". Wystąpią: Ilona Damięcka, Mateusz Smoczyński, Michał Jaros i Michał Miśkiewicz.

Więcej informacji: Jazz na BOK-u już wkrótce. Zaprezentuje się silna ekipa charyzmatycznych muzyków


Jarmark Sztuki Ludowej Podlasia w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej

Na terenie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej odbędzie się Jarmark Sztuki Ludowej Podlasia. Na miejscu będzie można spotkać twórców sztuki ludowej, a także dzieła takie jak: tkaniny, rzeźby i ceramika, wyroby kowalskie, plecionkarskie z wikliny i słomy, drewniane zabawki i haftowane makatki.

Więcej informacji: Jarmark Sztuki Ludowej Podlasia w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej


Pokaz Mody na Giełdzie

Na giełdzie Podlaskiego Centrum Rolno-Towarowego odbędzie się pokaz mody. Kolekcje zaprezentują: Maxmodalive, Salon Jeansu, Modna Szafa, Shy Kitty Lingerie oraz Centrum Modnych Torebek.

Więcej informacji: Pokaz Mody na Giełdzie

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

714 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39