Kolejna babcia chciała pomóc "wnuczkowi”. Straciła prawie 60 tys. zł

2023.02.17 11:40
Wciąż przybywa ofiar oszustów "na wnuczka". Tym razem 69-latka w historię oszusta, który twierdził, że jej wnuczek spowodował wypadek i pilnie potrzebuje pieniędzy na kaucję. Kobieta straciła 57 tys. zł.
Kolejna babcia chciała pomóc "wnuczkowi”. Straciła prawie 60 tys. zł
Fot: podlaska policja

Nie ma tygodnia, by policja nie przekazywała informacji o osobach, które dały się nabrać oszustom i przekazały im swoje oszczędności. Problem zapewne polega na tym, że chociaż każdy wie, że dochodzi do takich zdarzeń, to zakłada, że "mnie to nie dotyczy". Nic bardziej mylnego. Oszust może zadzwonić do każdego. Przed telefonem często też robi rozeznanie, dzięki czemu podczas rozmowy jest bardziej wiarygodny.

Tym razem ofiarą oszustwa jest 69-latka z Augustowa. Zadzwonił do niej mężczyzna i podał się za policjanta. Powiedział, że jej wnuczek spowodował wypadek i potrzebuje pieniędzy na kaucję. Chłopak jadąc rowerem miał potrącić kobietę w ciąży. Oszust poinformował też, że po opłaceniu kaucji wnuczek wyjdzie na wolność i uniknie odpowiedzialności. Kobieta nie wahając się przygotowała pieniądze i zgodnie z z instrukcjami zapakowała je do foliowej torebki i przekazała nieznajomemu, który przyszedł do jej mieszkania.

Dopiero następnego dnia 69-latka zorientowała się, że została oszukana. Stało się to wówczas, gdy porozmawiała ze swoimi najbliższymi.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl
216 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39