Marihuana na bóle stawów. Pomysłowy student z zarzutami

2014.01.14 00:00
Student z podbiałostockiej Grabówki miał w domu plantację marihuany. Mężczyzna tłumaczył śledczym, że pomaga mu ona na ból stawów.
Marihuana na bóle stawów. Pomysłowy student z zarzutami
Fot: Archiwum

Student hodował w domu łącznie 58 krzaków konopi indyjskiej. Marihuana znajdowała się w specjalnie wyposażonej piwnicy. Pomieszczenie miało specjalne lampy, które dostarczały odpowiednią ilość światła. Krzaki były także podlewane specjalnymi nawozami, które pomagały rosnąć roślinom. Policjanci na miejscu zabezpieczyli też reklamówkę ze ściętymi liśćmi konopi indyjskiej.

– Z jednej rośliny można uzyskać nawet 22 gramy marihuany - mówi Urszula Sieńczyło z Prokuratury Okręgowej w Białymstoku.

Studiujący na białostockiej politechnice 26-letni Krzysztof R. przyznał się do zarzutów. Mężczyzna wyjaśnił śledczym, że nasiona konopi kupił za pośrednictwem internetu. Wszystkie rośliny miały służyć na własny użytek. Mężczyzna skarżył się na bóle stawów, a roślina miała łagodzić ból.

Krzysztof R. został objęty dozorem policyjnym i obecnie przebywa na wolności. Mężczyzna nie może także opuszczać kraju. Studentowi grożą nawet 3 lata więzienia.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

683 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39