Premier Tusk mówił w TVP o Operze i Filharmonii Podlaskiej [WIDEO]

2013.02.11 00:00
Dzięki państwu mogłem przez ostatnie lata z podniesioną głową odpowiadać, że my Polacy uważamy, że Europa jest jedna, że chcemy Europy wspólnej, a nie podzielonej, że Europejczycy mają takie same prawo do opery w Białymstoku, jak w Londynie - powiedział wczoraj w telewizyjnym wystąpieniu Donald Tusk.
Premier Tusk mówił w TVP o Operze i Filharmonii Podlaskiej [WIDEO]
Fot: materiały Opery i Filharmonii Podlaskiej
Premier Tusk odwiedził OiFP w listopadzie zeszłego roku

Specjalne wystąpienie premiera Donalda Tuska wyemitowano wczoraj wieczorem w Telewizji Polskiej. Związane ono było z wypracowanym w piątek budżetem Unii Europejskiej na lata 2014-2020.

Tusk wspominał o Operze i Filharmonii Podlaskiej. Pytał, co można odpowiedzieć eurosceptykom z różnych krajów, którzy pytają, po co budować operę w Białymstoku, albo dlaczego mają płacić za budowę metra w Warszawie.

- Dzięki Państwu mogłem przez ostatnie lata z podniesioną głową odpowiadać, że my Polacy uważamy, że Europa jest jedna, że chcemy Europy wspólnej, a nie podzielonej, że Europejczycy mają takie same prawo do opery w Białymstoku, jak w Londynie – przyznał premier.Dodał, że bilety do białostockiej Opery są wyprzedane na kilka najbliższych miesięcy. Opera czeka na 100-tysięcznego widza. Szczęśliwą osobę poznamy już w tym tygodniu. Otrzyma ona zaproszenia na wszystkie tegoroczne premiery.

Tusk wspominał również o drugim białostockim budynku, który nie powstałby bez funduszy unijnych. Chodzi o Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej.

Oba budynki premier zwiedzał 30 listopada 2012 roku podczas wizyty w Białymstoku. W czasie telewizyjnego wystąpienia mogliśmy również obejrzeć zdjęcia nowego gmachu OiFP i nowoczesnej biblioteki PB.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1431 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39